Sobota, 14. prosince 2019

Vary dostaly od státu pozemky, nesmí na nich ale vydělávat

11.01.2012
Pozemky za téměř pět milionů korun v městské části Dolní Kamenná získaly od státu bezúplatným převodem Karlovy Vary. Celkem jde o 27 pozemků v katastrálním území Rybáře o celkové výměře přes pět tisíc metrů čtverečních. „Podmínkou převodu na město je jeho závazek, že plochy deset let nevyužije ke komerčním účelům. Pozemky přísluší k veřejně prospěšné stavbě, průtahu silnice R6,“ sdělila Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Všechny získané nemovitosti u Dolní Kamenné je město povinno užívat pouze k takzvanému účelu veřejného zájmu,“ konstatovala Rennerová.
Znamená to, že je nesmí využívat ke komerčním nebo k výdělečným účelům a ani je dále pronajímat. Současně magistrát nesmí pozemky převádět na třetí osobu, a to po dobu deseti let od účinnosti vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Průtah na silnici R6 Karlovy Vary - západ, jejímž spoluinvestorem je i město, byl zprůjezdněn na podzim 2007.
„Pozemky převedené městu jsou převážně zelené plochy,“ připomněla mluvčí magistrátu Michaela Kousalová.
O pozemky Karlovy Vary požádaly v loni kvůli narovnání majetkoprávních vztahů při budování průtahu. Díky převodu tak byly sceleny plochy v oblasti Dolní Kamenné mezi bývalým zimním stadionem a kruhovými objezdy u supermarketu. „Pozemky budeme zatím jen udržovat, což však rozpočet zásadně nezatíží. Již dříve získalo město v těchto místech komunikace a chodníky,“ poznamenala Michaela Kousalová.
 
Pozemky přísluší k veřejně prospěšné stavbě, průtahu silnice R6.“ Jana Rennerová, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových