Sobota, 4. dubna 2020

leden

Zařízení sloužilo dealerům, teď je využijí pěstírny stromků

31.01.2014
Cheb (Chebský deník) – Co se zařízením, které kriminalisté zabavili při odhalování nelegálních pěstíren? Řešení je jednoduché, konečně začne sloužit něčemu užitečnému – pomůže k pěstování stromků. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odloučené pracoviště Cheb získal propadlé věci, které pocházely z trestné činnosti.

Stát převedl České Lípě bezplatně pozemky u silnic i parkovišť

29.01.2014
Česká Lípa (Českolipský deník) - Pozemky u silnic a pod chodníky v souhrnné účetní hodnotě téměř 670 tisíc korun získalo bezplatně město Česká Lípaod státu. Převod uskutečnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Kus země, který nám patří i nepatří

28.01.2014
Praha (Mladá fronta DNES) - Před 55 lety, když si Československo s Polskem upravovaly hranice, si státy navzájem věnovaly kusy území. Majitelé pozemků se však nezměnili. Stát ani dnes neumí pomoci lidem, kteří tam chtějí hospodařit. VĚŘŇOVICE, BÍLÁ VODA Pražský inženýr Jiří Brabec chce postavit ve Věřňovicích vodní elektrárnu. Místo projektování a budování se však za poslední čtyři roky stal nedobrovolně spíš historickým badatelem. Vhodné místo pro stavbu se hledá obtížně. Brabec je našel na řece Olši mezi Bohumínem a hranicí s Polskem. Místní zastupitelé byli pro, ale varovali ho před nevyřešenými majetkovými vztahy. Brabec nakonec zjistil, že je to vážnější problém, než si myslel. Od té doby mu na stole narostl šanon korespondence s úřady a musel si počínat téměř jako detektiv.

Česká Lípa získala od ÚZSVM bezúplatně pozemky u komunikací

28.01.2014
Liberec (libereckenovinky.cz) - Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Česká Lípa (Územní pracoviště Ústí nad Labem), převedli bezúplatně městu Česká Lípa pozemky u silnic a pod chodníky v souhrnné účetní hodnotě téměř 670 tisíc korun.

Církve získaly první pozemky v Ústeckém kraji, odmítnutých je ale víc

28.01.2014
Ústí nad Labem (usti.iDNES.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových schválil první žádosti církví o vrácení nemovitostí v Ústeckém kraji. Odsouhlasil vydání pozemků v Klínech na Mostecku a v obci Pátek u Loun. Počet zamítnutých žádostí však převažuje.

Vracení majetku církvi pokračuje. Je třeba srovnat čísla parcel

20.01.2014
Kroměříž (5plus2.cz) - Proces navrácení majetku církvím je v běhu. Jak už byla veřejnost informována dříve, církev se přihlásila i o kroměřížský zámek, zahrady a třeba i o pozemky, které se nacházejí v areálu koupaliště Bajda.

Stát prodává zaniklou obec v Českém středohoří. Obnovit ji však nelze

20.01.2014
Ústí nad Labem (usti.iDNES.cz) - Stát prodává zaniklou obec Vitín nedaleko Malého Března na Ústecku. Kdysi v ní byly sady švestek a hrušní, jejichž plody se po Labi vyvážely až do Hamburku. Po válce však z Vitína museli odejít Němci, jejich statky dostali vojáci Ludvíka Svobody a i oni brzy zmizeli. Z vesnice zbyly jen ruiny.

Brniště na Českolipsku získalo bezúplatně pozemky pod komunikacemi

20.01.2014
Praha (prvnizpravy.cz) - Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Česká Lípa (Územní pracoviště Ústí nad Labem), převedli bezúplatně obci Brniště nemovitosti v celkové účetní hodnotě přes 975 tisíc korun.

Slávu hotelu Grand v Přerově připomíná vzácná sbírka

20.01.2014
Muzeum Komenského získalo věci z pozůstalosti po Josefu Lipnerovi, který v Přerově zbudoval věhlasný podnik Přerov (Přerovský a hranický deník) – Při pohledu na ty věci, které možná ani nemusely spatřit světlo světa, mrazí. Obraz zasněženého hotelu od známého malíře Antonína Kubáta, porcelánová lampa či ohřívadlo. Ale také jídelní lístek k rybímu večírku s tehdejšími cenami pokrmů. Dědictví po významné přerovské osobnosti – Josefu Lipnerovi, jenž nechal ve třicátých letech minulého století postavit luxusní Grandhotel u nádraží.

Církvím se vrací první pozemky, uspěly v Rajhradě

17.01.2014
Brno a Jižní Morava (Mladá fronta DNES) - Díky církevním restitucím už získaly zpět své pozemky a stavby první řády na jižní Moravě. V Rajhradě benediktinům vrátili pozemek se vstupem do kláštera, v Radějově milosrdným sestrám půdu. Z jižní Moravy přišlo nejvíc žádostí.

Stát prodal bývalý J­klub na osmý pokus

17.01.2014
Nový Jičín (Novojičínský deník) – Tiché memento dřívějšího centra zábavy mladých v Novém Jičíně se podařilo ÚZSVM prodat po téměř roce a půl od první nabídky. Úspěšné bylo až osmé kolo výběrového řízení, kdy se cena oproti té první snížila o více než 6 milionů korun. Nový majitel získal objekt i s okolními pozemky za 1,8 milionu korun, přitom původně chtěl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) milionů osm.

Sbírky muzea Děčín obohatí soubor obrazů

17.01.2014
Děčín (Děčínský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předal Oblastnímu muzeu v Děčíně sbírku obrazů a uměleckořemeslný artefakt v celkové hodnotě 217 tisíc korun.

Stát vrátil církvi bránu u kláštera

16.01.2014
Jižní Morava (Brněnský deník) – První tři nemovitosti získali na jižní Moravě žadatelé v církevní restituci. „Konkrétně pozemek v areálu kláštera Porta coeli na Brněnsku a další pozemek a bránu u vstupu do benediktinského kláštera v Rajhradě,“ uvedl Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který nemovitosti vydává.

Státní majetkový úřad zamítl církevní nároky u 180 nemovitostí

16.01.2014
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zamítl dosud církevní nároky na 180 nemovitostí, například na pozemky zastavěné budovami městské nemocnice v Litoměřicích nebo na pozemky v Libočanech na Lounsku, na nichž se nachází sportoviště a budova ve vlastnictví fotbalového klubu. Naopak vydal církvím 21 nemovitostí, mimo jiné pozemek s bránou tvořící vstup do známého benediktinského kláštera v Rajhradě. Úřad o tom dnes informoval ČTK.

Církve stát požádaly o 168 staveb a šest tisíc pozemků

16.01.2014
Praha (aktualne.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových už vydal 21 nemovitostí. S koncem roku církvím vypršela lhůta, do kdy mohly požádat úřady o navrácení majetku. Na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se církve obrátily v 1080 případech. Zažádaly o vydání 168 staveb a 6125 pozemků.

Stát prodal v Novém Jičíně bývalý J-klub

16.01.2014
Severní Morava a Slezsko (Právo) - Soukromému majiteli prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) objekt bývalého J-klubu v Novém Jičíně.

Sbírky muzea obohatí soubor obrazů

15.01.2014
Děčín (5plus2.cz) - Sbírku obrazů a uměleckořemeslný artefakt v hodnotě 217 tisíc korun získalo děčínské oblastní muzeum od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Církev žádá další pozemky v kraji

09.01.2014
Cheb (Chebský deník) - Biskupství plzeňské oslovilo Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ten nyní požadavky prověřuje. Karlovarský kraj – Bude to náročná a mravenčí práce úředníků. Ti se nyní musejí ponořit do archivů a každý doklad pečlivě prozkoumat. Proč? Datem 2. ledna skončila lhůta pro podávání žádostí o vydání církevního majetku a kromě Kanonie premonstrátů Teplá a Náboženské matice vzneslo v Karlovarském kraji požadavek na vrácení pozemků také Biskupství plzeňské .

Stát daroval Blatné pozemek školky

08.01.2014
BLATNÁ (5plus2.cz) - Ještě po více než dvou desítkách let od politického převratu zjišťují města a obce, že vlastník stavby, kterou si často místní lidé postavili s nadšením během takzvané akce "Z", není totožný s vlastníkem pozemku pod ní.

Stát prodal pozemky v areálu letiště Mnichovo Hradiště

08.01.2014
Praha (prvnizpravy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Mladá Boleslav, prodal ve výběrovém řízení dva pozemky v katastrálním území Březina u Mnichova Hradiště a spoluvlastnický podíl na 14 pozemcích v katastrálním území Hoškovice.