Středa, 27. května 2020

leden

Zničí látky na výrobu drog

29.01.2016
Břeclav (Břeclavský deník) - Téměř devatenáct set kusů léků vhodných k výrobě drog schválili k likvidaci představitelé Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Léky propadly státu na základě rozhodnutí Okresního soudu v Břeclavi. Zabavené látky byly po celou dobu pod dohledem policistů. Konečnou likvidaci provedou za přísných bezpečnostních opatření lidé ze Správy logistického zabezpečení Policejního prezidia České republiky.

Bývalý pivovar je na prodej. Vzniknou v něm byty?

28.01.2016
Rožmberk nad Vltavou (MF DNES) - Legendární vodácká hospoda s ubytovnou v Rožmberku nad Vltavou je na prodej. Třípodlažní památkově chráněný dům u řeky nabízí ve výběrovém řízení Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových za 1,9 milionu korun.

Koutští koupí mysliveckou kůlnu

28.01.2016
Kout na Šumavě (Domažlický deník) - Obec Kout zaplatila kauci a zúčastnila se výběrového na řízení prodej objektu zvaného myslivecká kůlna od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Koutští navrhli částku 206 800 korun a výběrové řízení vyhráli. ÚZSVM vypracoval kupní smlouvu, která byla předložena zastupitelstvu. To ji jednohlasně schválilo.

ÚZSVM předal k likvidaci nelegální herní přístroje

27.01.2016
Strakonice (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Strakonicích předal k likvidaci 12 výherních hracích přístrojů.

Stát se v dražbě zbavuje levně bytů: 3+1 už od 150 tisíc!

26.01.2016
Praha (tn.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí k odprodeji byty po celé České republice. Levné bydlení tak můžete získat například v Českém Těšíně, Ostravě, Děčíně, Plzni nebo v Českém Krumlově. Vyvolávací ceny jsou přitom velmi příznivé!

Náhrobky zesnulých bez dědice propadají státu

25.01.2016
Praha (Televize Nova) - Přepis reportáže pořadu Televizní noviny ohledně připravené novele zákona o pohřebnictví.

Stát prodal, město kupce nemá

25.01.2016
Karlovy Vary (Karlovarský deník) - Zatímco Karlovy Vary jsou v prodeji budov na I. P. Pavlova, které město získalo jako svůj historický majetek, prozatím neúspěšné, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jemuž patří vedlejší objekty, si připisuje první miliony.

Sněmovna zpřesnila vliv majetkového úřadu na budovy státu

20.01.2016
Praha (denik.cz) - Sněmovna na návrh Senátu zpřesnila některé pasáže v novele, která má posílit roli Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) při rozhodování o nemovitostech státu. Předloha má také urychlit postup při nakládání s nepotřebným státním majetkem. S její senátní verzí dnes souhlasil i ministr financí Andrej Babiš (ANO). Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Stát hromadí zlodějské náčiní

20.01.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - Největší držitel potřeb pro zločince je stát. Úřady ročně zabaví stovky předmětů, které byly použity při páchání krádeží a loupeží. Kromě pilek, šroubováků, kleští, páčidel nebo nožů takto stát získává třeba pistole. Ty propadají do majetku Policie České republiky. Celkově se jedná o stovky předmětů ročně.

Viník z Kolovče přišel o želvu

20.01.2016
Koloveč (Domažlický deník) - Stát zabavil muži z Kolovče jeho želvu. O chráněnou želvu zelenavou přišel na základě trestního příkazu o propadnutí věci za přečin neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy. Dotyčný muž byl totiž jedním z trojice chovatelů z našeho regionu, kteří nelegálně prodávali dva chráněné druhy želv. Prostřednictvím internetových nabídek od nich tato zvířata zakoupila minimálně stovka zájemců.

Chráněná želva skončila v zoo

19.01.2016
Plzeň - Plzeňský deník - ZŮSTANE V PLZNI? Chráněná želva zelenavá, která byla zabavena majiteli na Domažlicku a poté propadla státu, dostala nové bydliště. „Želva byla prozatím umístěna do plzeňské zoo. Protože úřad ale není oprávněn obchodovat s chráněnými živočichy, bude pravděpodobně převedena do vlastnictví zoo natrvalo,“ řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Soud zamítl další žalobu Casina Kartáč na stát o stovky milionů

19.01.2016
Praha - Denik.cz – Městský soud v Praze zamítl žalobu firmy Casino Kartáč na stát o náhradu údajných škod ve výši 567 milionů korun, sdělil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚSZVM) Radek Ležatka. Firma se v celkem čtyřech sporech s ministerstvem financí domáhala miliard korun za údajně nesprávný úřední postup při povolování videoloterijních terminálů. Soudy však všechny nároky firmy na náhrady škody zamítly.

Stát prodává za 45 milionů jeden z posledních volných pozemků v centru Prahy

15.01.2016
Praha (lidovky.cz) - V samém centru Prahy je k mání jedna z mála dosud nezastavěných ploch. Prostorově netypický pozemek na náměstí Republiky není parcelou pro velké kancelářské centrum, ale i tak je jeho poloha nesmírně lukrativní. Prodává ho stát a žádá si za něj minimálně 45 milionů korun.

Prodej chaty vynesl státu přes milion

15.01.2016
Nýdek (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Na samotě. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku­Místku prodal v prvním kole výběrového řízení rekreační chatu s pozemkem v Nýdku za 1,051 milionu korun.

Odevzdala přes milion korun

15.01.2016
Písek (Českobudějovický deník) - Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Písku získalo finanční hotovost převyšující 1,3 milionu korun jako takzvanou odúmrť. Peníze patřily muži žijícímu v domově důchodců na Písecku, který neměl po své smrti žádného zákonného dědice a nezanechal závěť či jinou dědickou smlouvu.

Stát užívá 3400 administrativních budov

14.01.2016
Praha (Právo) - Rozhovor s generální ředitelkou ÚZSVM Kateřinou Arajmu ohledně činnosti úřadu pro deník Právo.

Stát se loni zbavil majetku za dvě miliardy

12.01.2016
Praha (Lidové noviny) - Český stát se v rámci péče o svůj majetek loni choval jako řádný hospodář. Alespoň podle včera zveřejněných čísel. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který se stará o nemovitosti České republiky, její podíly v některých firmách a zastupuje stát i v majetkových sporech, dosáhl loni rekordních příjmů. Pro státní rozpočet získal 1,9 miliardy korun, tedy o 83 procent více ve srovnání s předchozím rokem.

Majetkový úřad loni zvýšil příjmy o 83 procent na 1,9 miliardy Kč

12.01.2016
Praha (finance.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni zvýšil příjmy meziročně o 83 procent na 1,933 miliardy korun. Výdaje pak meziročně snížil o 12 procent na 1,432 miliardy korun. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Státní rozpočet na loňský rok počítal u ÚZSVM s příjmy 760 milionů korun.

Vyhrát kauzu Viktoriagruppe chce šest právních firem. Jde o 1,8 miliardy

11.01.2016
Praha (e15.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se přihlásilo celkem šest zájemců, kteří státu svým právním servisem chtějí pomoci uspět ve složité kauze Viktoriagruppe. Pohledávky českých úřadů vůči zkrachovalé německé firmě činí 1,8 miliardy korun.

Obec získala hasičskou zbrojnici

08.01.2016
Mikolajice (Opavský a hlučínský deník) - Regionální pracoviště Ústavu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo obci bezúplatně dva pozemky se stavbou hasičské zbrojnice v evidenční hodnotě přes 983 tisíc korun. Nacházejí se přímo v centru a na prvním stojí požární zbrojnice, využívaná místními dobrovolnými hasiči. Funkční celek tvoří s druhou převedenou parcelou.