Neděle, 17. prosince 2017

listopad

Stádo koní z Jankova propadlo státu

27.11.2017
Votice (Mladá fronta DNES) - Zhruba devadesátihlavé stádo koní odebrané chovateli z Jankova na Benešovsku propadlo státu. Rozhodl o tom středočeský krajský úřad, když potvrdil verdikt odboru životního prostředí votické radnice. „Vydali jsme rozhodnutí, kterým jsme chovatele uznali pachatelem správního deliktu, a zároveň bylo uloženo propadnutí týraných zvířat státu. Protistrana se odvolala a věc byla postoupena nadřízenému orgánu, který naše rozhodnutí potvrdil,“ řekl Zdeněk Poula z odboru životního prostředí z Votic. Rozhodnutí je pravomocné, stát může se zvířaty volně nakládat. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových plánuje koně nabídnout náhradním chovatelům, kteří se o ně nyní starají.

Kolín získal Kmochův dům. Je libo nové kavárny, nebo spíše výstavní prostor?

27.11.2017
Kolín (ctidoma.cz) - Nebyla to snadná mise, ale její konec už má Kolín za sebou. Podařilo se mu totiž získat od státu atraktivní a perspektivní Kmochův dům. S čím je vlastně tato stavba spojena a jaké by mohla do budoucna plnit účely?

ÚZSVM převedl Státnímu pozemkovému úřadu pole

23.11.2017
Lovosicko (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Litoměřicích předal Státnímu pozemkovému úřadu (SPÚ) půdu získanou z odúmrti na 6 pozemcích v katastrálních územích Lukavec u Lovosic a Lovosice.

Zpustlé sídlo vyhlíží nového domácího

22.11.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) – Rok 1997 byl nejen rokem ničivých povodní, ale i posledním rokem, kdy v historické budově bývalého panského sídla v Brandýse nad Orlicí někdo bydlel. Chátrající budovu nyní převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a brzy ji nabídne k prodeji.

Bývalá rota v Maxově jde do dražby, obec ji nechce

20.11.2017
Maxov (Domažlický deník) – „Ano, máme dražební vyhlášku na našem úřadě,“ potvrdil tento fakt všerubský starosta Václav Bernard, kterému celá situace není lhostejná.

Kouty mají majitele. Tamní klub airsoftu

20.11.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) - Zpustlá osada připomínala město duchů. Teď bude znovu sloužit.

Vdovec z Benešovska odkázal Česku 1,5 milionu. Stát dědil i po muži z Pardubicka

16.11.2017
Česko (blesk.cz) - Česká republika každý rok zdědí tisíce předmětů a nemovitostí v hodnotě mnoha milionů korun. Často jde o majetek v rámci takzvané odúmrtě, kdy po sobě zemřelý nezanechá závěť a zároveň nemá žádné dědice. Občas ale lidé odkážou majetek nebo peníze státu napřímo, jak ukázal nedávný případ zemřelého vdovce z Benešovska. Ten státu zanechal 1,53 milionu korun.

Úřad nabízí ke koupi stodolu

14.11.2017
Znojmo (Znojemský deník) - Rozlehlou stodolu na jižním okraji Vratěnína na Vranovsku nabízí ke koupi Úřad pro zastupování státu.

Poručík měl pole u Vacenovic

13.11.2017
Hodonín, Vacenovice (Hodonínský deník) – Při zjišťování nedostatečně identifikovaných vlastníků se pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně konce října dopátrali k zajímavému zjištění.

Město prodá pozemky pro stavbu domů v aukci

10.11.2017
Havlovice (Domažlický deník) – Velký zájem o stavební pozemky v nově přichystané obytné zóně v Havlovicích vedly k netradiční formě jejich nabídky. Domažlická radnice je bude v pondělí prodávat formou aukce. „Převzali jsme systém, kterým pozemky prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.