Úterý, 31. března 2020

Slunce chce nový majitel opravit

Autokemp Slunce v andově koupila od státu za více než 2,2 milionu korun kolínská společnost Sicco. Nový vlastník získal rekreační areál o rozloze téměř 1,5 hektaru. Kolínská společnost se chystá autokemp příští rok na jaře otevřít a plánuje i jeho modernizaci. Součástí rekreačního areálu v severovýchodní části Českého středohoří je 26 chatek a pět provozních budov, upřesnila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Jana Rennerová.
Jen natírali
Kemp leží na severním okraji andova. Podepsal se na něm ale zub času a opravy se v posledních letech omezily hlavně na obnovu nátěrů. Například pro pořádání škol v přírodě nebo dětských táborů se již z hygienických důvodů nehodí. Firma Sicco kemp Slunce už převzala. Autokemp v současné podobě bude provozovat do té doby, než se dostane na modernizaci areálu, uvedl jednatel firmy Aleš Navrátil s tím, že příští rok na jaře se kemp otevře v současnémstavu. Společnost se věnuje například reklamní činnosti, podle informací na svém webu ale také provozuje rekreační a sportovní středisko v obci Zbraslavice na Kutnohorsku a penzion v Bedřichově v Jizerských horách.
Zájem o autokemp mělo i město, v posledních dvou letech jej také provozovalo.

Pro město byl drahý
Cena, za kterou stát kemp nabízel, ale byla příliš vysoká. Za stanovených podmínek jsme se dražby neúčastnili. Neměli jsme v rozpočtu dva miliony korun. Kdyby nám to stát nabídl za nějakou rozumnou cenu jako obci, na jejímž katastrálním území kemp je, tak bychom zájem měli, řekl starosta andova Zbyněk Polák. V Libereckém kraji bylo na konci loňského roku 28 kempů a více než čtyři desítky dalších chatových osad. Mezi nejvyhledávanější kempy patří areály v Sedmihorkách v Českém ráji nebo v Hrádku nad Nisou.