Pátek, 13. prosince 2019

Dostavba cyklostezky je zase o krok blíž

12.11.2013
Třeboň (Jindřichohradecký deník) – Pokračování výstavby cyklostezky z Třeboně ve směru na Novou Hlínu je opět o něco reálnější. Zastupitelé lázeňského města schválili směnu pozemků v katastrálním území Holičky u Staré Hlíny, a to mezi městem Třeboň a společností Lesy České republiky.
​Cyklostezka by měla vést v úseku od odbočky k židovskému hřbitovu v Třeboni k asfaltové silnici do Nové Hlíny již příští rok. „Rozhodli jsme se proto schválit směnu městských pozemků a nejpozději do 31. ledna příštího roku musí dojít k podpisu smlouvy,“ informoval třeboňský místostarosta Zdeněk Mráz. Město se touto smlouvou zaváže také k doplatku ve výši 462 tisíc korun, což jsou podle místostarosty v tomto případě nekřesťanské peníze. „Společnost se často pyšní svým přístupem k turistice a za průjezd přes své pozemky pak požadují takovou částku. Je to smutné,“ komentoval. V podobných případech je časté, že město získá pozemky bezúplatným převodem. „Tak to bývá při jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, kdy se podobné situace obejdou většinou bez problému. Naopak tato směna se řešila čtyři roky,“ dodal.
 
Pokud se vše podaří skutečně dojednat, jsou třeboňští odhodláni vybudovat stezku do zahájení příští turistické sezóny. „Rádi bychom měli hotovo do konce června 2014. Vdalších letech pak určitě dojde k propojení s cyklostezkou od Pohádkového mostu do Staré Hlíny,“ naznačil Zdeněk Mráz.
           
Již v loňském roce byla dokončena část cyklostezky na pozemcích města, na níž by tato nová část měla navazovat. Vzhledem k silnému provozu mezi městem a Starou a Novou Hlínou Třeboň usiluje o vybudování stezky podél silnice již několik let.
 
Zdeněk Mráz místostarosta, Třeboň „Získat tento pozemek nám trvalo čtyři roky. Je smutné, že je navíc za takovou cenu.“
 
Foto popis|
Region| Jižní Čechy