Pondělí, 16. prosince 2019

Přes 36 tisíc luxusních talířů skončilo na brněnské skládce

14.11.2013
Brno (brno.iDNES.cz) - Brněnský městský soud rozhodl o likvidaci více než třiceti šesti tisíc luxusních talířů. Krabice s porcelánem skončily rozdrcené na brněnské skládce. Výrobce totiž nedodržel dohodu s majitelem ochranné značky Picasso a talířů vyrobil mnohonásobně více.
"Firma, která talíře vyrobila, neuvědomila držitele autorských práv," vysvětlil likvidaci mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Robert Hurt.
 
Talíře značky Picasso patří mezi nejluxusnější zboží určené pro kuchyně. Mnohé sady se vyrábí pouze v limitované sérii.
 
Společnost, která talíře nechala vyrobit, nejednala podle dohody s majitelem ochranné známky a vyrobila navíc tisíce talířů pod ochrannou známkou vyobrazenou na spodní straně.
 
"Takto označené talíře společnost neuvedla v přiznání autorských poplatků a neodvedla majiteli autorské honoráře," uvedl Hurt. Jak byl tento netradiční případ odhalen, neprozradil.
 
Mezi padělky, nelegálně označené názvy či logy světově známých firem, se stále častěji objevuje i netradiční zboží. Dříve šlo hlavně o textil a obuv, který plnil stánky vietnamských tržnic. Teď už se objevují i napodobeniny luxusních parfémů, náramkových hodinek či vybavení pro kutily.
 
Likvidace talířů je jedním z prvních případů svého druhu v republice.