Středa, 27. května 2020

listopad

1116 pozemků hledá své majitele

19.11.2014
Ostrava (Frýdecko-místecký a třinecký deník) - Možná i vy máte pozemek, o kterém ani nevíte. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vydal jmenný seznam téměř dvou set tisíc nemovitostí na území republiky, jejichž majitelé se k nim nehlásí. Ze zákona má totiž povinnost pokusit se tyto vlastníky vyhledat.

Vláda schválila návrh MF na prodej nepotřebného majetku

13.11.2014
Praha (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh ministerstva financí na prodej majetku ve vlastnictví státu formou výběrového řízení. Jde o vybrané cenné papíry a obchodní podíl ve firmě, s nimiž hospodaří Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a který státní organizace nepotřebují. Vyplývá to z informací Úřadu vlády na internetu. Hodnotu prodávaného majetku úřad nesdělil.

Pláž Chmelaře získal Úštěk

13.11.2014
Úštěk (Litoměřický deník) – Nové zastupitelstvo města Úštěk mělo na svém ustavujícím zasedání minulé pondělí na programu jeden bod navíc, který nesouvisel s předepsaným protokolem. Starosta města doporučil zastupitelům zabývat se neodkladnou záležitostí prodeje pozemků u jezera Chmelař, které nabídl ve výběrovém řízení odbor odloučeného pracoviště Úřadu zastupujícího stát ve věcech majetkových v Litoměřicích. Tyto pozemky byly původně přislíbeny městu k přímému prodeji, ale z toho nakonec sešlo. Na podání obálky s návrhem zbýval už jen týden. Zastupitelstvo nakonec rozhodlo, aby se Úštěk výběrového řízení zúčastnil.

Opava získala od státu dům i s pozemky v hodnotě dvou milionů korun

13.11.2014
Opava (Opavský a hlučínský deník) – Dům k bydlení i s pozemky v hodnotně bezmála dvou milionů korun získalo do svého majetku Statutární město Opava. „Převod nemovitosti se uskutečnil na základě splnění podmínek, uvedených v ustanovení o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí.

Vláda bude jednat o návrhu MF na prodej nepotřebného majetku

12.11.2014
Praha (ČTK) - Vláda projedná ve středu návrh ministerstva financí na prodej majetku ve vlastnictví státu formou výběrového řízení. Jde o vybrané cenné papíry a obchodní podíl ve firmě, s nimiž hospodaří Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a který státní organizace nepotřebují. Informovalo dnes o tom ministerstvo financí. Hodnotu prodávaného majetku úřad nesdělil.

Prodej pozemků v kempu Roviště vynesl přes pět milionů

12.11.2014
Příbram (Příbramský deník) – Přes 5,2 milionů korun získalo příbramské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, za pronájem a následný prodej 23 pozemků o výměře 25.104 m2 v rozsáhlém areálu autokempu Roviště.

Úřad spravující majetek státu zrušil kutnohorské pracoviště

10.11.2014
Kutná Hora (Kutnohorský deník) – Mezi šestnáct pracovišť, které zrušil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových k poslednímu říjnovému dni letošního roku, patří i Odloučené pracoviště Kutná Hora.

Tečka za tunami německého odpadu. Češi miliony platit nemusí

06.11.2014
Brno (aktualne.cz) - Česká republika sice protizákonně bránila dovozu německého odpadu do českých spaloven, o desítky milionů korun kvůli tomu ale státní rozpočet nepřijde. Nejvyšší soud totiž po třech letech soudních tahanic s definitivní platností udělal tečku za spory o dovoz odpadu do spaloven. Soud odmítl žalobu společnosti Coalsack Holdings z Britských panenských ostrovů, která chtěla po státu za zmařený obchod s německým odpadem náhradu ve výši 58,6 milionů korun.

Bankovky po zavražděném muži rozšířily sbírku muzea

05.11.2014
Prostějov – Před dvěma lety přišli do jeho bytu pro sbírku poštovních známek a mincí, kterou mu chtěli ukrást. Nic si sice neodnesli, ale dvaaosmdesátiletého muže zavraždili. Sbírka cenností v hodnotě desítek tisíc korun, která zůstala po zavražděném, však neměla svého dědice, a připadla tedy státu. Ten ji nyní předal brněnskému muzeu.

Kněžský seminář ve Vidnavě na prodej

05.11.2014
Střední a východní Morava (Právo) - Bývalý kněžský seminář ve Vidnavě na Jesenicku, kvůli kterému čelili problémům představitelé vězeňské služby i ministerstva spravedlnosti, je opět na prodej. Cena v pátém kole výběrového řízení klesla na devět miliónů korun.

O pozemky u Chmelaře bude Úštěk bojovat ve veřejné dražbě

05.11.2014
Úštěk (Litoměřický deník) – Úštěcká radnice možná nezíská do svého vlastnictví pozemky na první pláži u jezera Chmelař, o které už více než deset let usiluje. Současný vlastník pozemků Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen ÚZSVM) městu oznámil, že parcely prodá v dražbě. Přitom podle původní dohody mezi městem a úředníky z ÚZSVM platilo, že město pozemky za zhruba osm milionů odkoupí. Kupní smlouva měla být městu předložena do konce září. Na konci října však radnice obdržela informaci, že je na pozemky vyhlášené výběrové řízení. ÚZSVM svoje nové rozhodnutí odůvodnil tím, že převod pozemků tak bude transparentní.

Úřad, který se stará o majetek státu, zrušil mělnický referát

05.11.2014
Mělník (Mělnický deník) – Mezi šestnáct pracovišť, které zrušil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových k poslednímu říjnovému dni letošního roku, patří i referát v Mělníku. Podle ředitele středočeského územního pracoviště majetkového úřadu Vladimíra Hůlky převzal veškerou agendu mělnického referátu, spojenou se správou majetku ve vlastnictví státu na území mělnického okresu, odbor hospodaření s majetkem státu územního pracoviště střední Čechy, který sídlí na pražském Rašínově nábřeží číslo 390/42.

V seznamech neznámých vlastníků nemovitostí je stále přes 186 tisíc položek

04.11.2014
Praha (buildingnews.cz) - Aktualizovaný seznam neznámých a nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí v katastru nemovitostí o více než 186 tisících položkách zveřejnil na svém webu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Zaměstnanci ÚZSVM již ukončili šetření u více jak třech tisíc položek seznamu. Mezi čerstvě identifikovanými vlastníky byl i rázovitý otec spisovatele Oty Pavla, jehož zanícenou lásku k rybaření popsal ve svých nejznámějších dílech.

Muzeum získalo dva nové originály

03.11.2014
Benešov (Jiskra) - Dva obrazy od malíře Vladimíra Antuška a viola, tyto tři předměty přibyly koncem měsíce září do sbírek Muzea umění a designu Benešov. Muzeum je dostalo bezúplatně od benešovského pracoviště ÚZSVM, které je získalo z rozhodnutí soudu jako tzv. odúmrť. Konkrétně se jedná o Antuškův obraz hory Blaník a obraz náměstí s kostelem sv. Anny v Benešově. Třetím předmětem je viola z roku 1966, vše v hodnotě 9.180 korun.

Vláda bude jednat o návrhu MF na prodej nepotřebného majetku

03.11.2014
Praha (Zpravodajství ČTK ) - Vláda projedná v pondělí návrh ministerstva financí na prodej majetku ve vlastnictví státu formou výběrového řízení. Jde o vybrané cenné papíry a obchodní podíl ve firmě, s nimiž hospodaří Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a který státní organizace nepotřebují. Informovalo o tom ministerstvo financí. Hodnotu prodávaného majetku úřad nesdělil.

Majetkový úřad propustí 75 zaměstnanců a zruší některé pobočky

03.11.2014
Praha (Zpravodajství ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) k 1. listopadu zruší 16 regionálních pracovišť ze současných 69 a propustí 75 zaměstnanců. Na dotaz ČTK to sdělil úřad. Jde například o pracoviště v Blansku, Chrudimi, Rakovníku, Nymburku, Chebu nebo Děčíně.

Na své majitele stále čeká 186 292 pozemků

03.11.2014
TV Nova - 19:30 Televizní noviny