Majetkovému úřadu loni stouply příjmy o 27 procent na 1,77 miliardy Kč 

27.01.2022

Praha 27. ledna (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni stouply příjmy meziročně o 27 procent na 1,77 miliardy korun. Jde o druhé nejvyšší příjmy od vzniku úřadu v roce 2002, informoval dnes ÚZSVM v tiskové zprávě. Zároveň úřad upozornil, že se mu podařilo proti schválenému rozpočtu příjmy navýšit o zhruba 38 procent. Největší část příjmů úřadu pochází z prodeje nepotřebných státních nemovitostí

 
říjmy z prodeje nepotřebných státních nemovitostí loni činily 1,3 miliardy korun. Pronájmy nemovitostí vynesly zhruba 220 milionů korun. "S prodejem nepotřebného státního majetku nám významně pomáhá elektronický aukční systém, který je snadno přístupný všem zájemcům na webu www.nabidkamajetku.cz. Díky němu se nám daří pro nemovitosti i movité věci transparentně najít v online prostředí nového majitele," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

K nejvýznamnějším prodejům loňského roku patří například prodej lázeňského domu Mercur v centru Mariánských Lázní za 76 milionů korun. Dále se podařilo za zhruba 57 milionů korun prodat areál v Praze-Libni, jehož součástí jsou i vily Milada a Miluška. Novým majitelem se stala Univerzita Karlova. V současnosti má úřad v nabídce k prodeji například Palác Broadway v centru Prahy za zhruba jednu miliardu korun.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vedle správy majetku zastupuje Česko v právních sporech, které se týkají majetku státu. Úřad vystupuje především před soudy a rozhodčími orgány místo jiných organizačních složek státu. Hlavní zdroj příjmů úřadu tvoří prodeje a pronájmy pozemků, budov a staveb a také prostředky, které státu připadly z tzv. odúmrtí po zemřelých bez dědiců.
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.