Majitelem auta se po zmařené aukci stal jiný účastník

26.05.2023 - Svitavy

Svitavský ÚZSVM prodal v aukci jedenáct let starou Škodu Fabia za 99 999 korun. Úřad získal vozidlo z odúmrti.

Nejnižší podání v elektronické aukci bylo stanoveno na 60 000 korun. Sedmnácti příhozy navýšili její účastníci částku na 106 500 korun. Výherce však kupní cenu neuhradil a stal se tak zmařitelem aukce. Byl proto osloven další z účastníků, který nabídl druhou nejvyšší cenu, 105 000 korun. Ten o koupi již zájem neměl a proto byl osloven ještě další z účastníků, který v aukci nabídl cenu 99 999 korun a tomu bylo auto také prodáno.

 

Zmařitel je vítězný účastník aukce, který po jejím skončení nedodrží podmínky sepsané v aukčním řádu, který je uveřejněn na stránkách úřadu na adrese www.uzsvm.cz/aukcni-rad. Jde například o nepodepsání kupní smlouvy nebo neuhrazení aukční ceny ve výši a termínu uvedeném v aukční vyhlášce.

Zmařiteli může být znemožněna účast na dalších elektronických aukcích či propadnutí složené kauce ve prospěch zadavatele aukce.

 

Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného movitého i nemovitého státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: http://bit.ly/ElektronickeAukce.

Přílohy:foto Škoda Fabia.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.