Pátek, 6. prosince 2019

Napsali o nás

Majitel zemřel bez dědiců, jeho majetek převzal stát

04.12.2019
Kotlasy (Žďárský deník) – Žďárskému Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadly finance ve výši téměř 300 tisíc korun a rodinný dům s pětadvaceti pozemky o výměře téměř 37 tisíc metrů čtverečních v Kotlasech.

První soudy odmítly nároky Lichtenštejnů

02.12.2019
Novinky.cz (Kolín, Děčín) - České soudy začaly rozmotávat právně, historicky i politicky zamotané klubko. Pustily se do 26 žalob, které minulý rok v prosinci podala Nadace knížete z Lichtenštejna na český stát ve snaze vysoudit zpátky miliardový majetek, který byl konfiskován po válce na základě dekretů prezidenta Beneše.

Chcete řopík? Na Ústecku jich je ke koupi přes dvacet

28.11.2019
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Máte zájem? Stát na Ústecku prodává zhruba dvě desítky předválečných bunkrů řopíků.

Historická chata našla nového majitele

22.11.2019
Tupadly (Mělnický deník) – Dobře skončil příběh 200 let starého domu, který se nachází ve srázu s výhledem do okolí obce Tupadly v CHKO Kokořínsko.

Majitel zemřel, dům připadl státu. Ten jej teď prodává

21.11.2019
Písecko (Českokrumlovský deník) – Sto padesát let starou chalupu se zahradou v Pohoří, místní části Mišovic, prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Písku. Získal ji na základě usnesení Okresního soudu v Písku jako takzvanou odúmrť.

Bývalý Kapucínský klášter ve Znojmě změnil majitele za 7,8 mil. Kč

15.11.2019
Znojmo (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal Římskokatolické farnosti u kostela sv. Mikuláše ve výběrovém řízení s aukcí bývalý Kapucínský klášter ve Znojmě za 7,8 milionu Kč. Součástí je pozemek o výměře 1700 čtverečních metrů, který je z velké části zastavěn zmíněným objektem.

U svaté Rodiny objevili kryptu s ostatky

15.11.2019
Havlíčkův Brod (Právo) - V Havlíčkově Brodě odborníci pomocí sondy s kamerou zkoumali dvě krypty pod podlahou bývalého klášterního kostela Svaté rodiny. V jedné viděli několik rakví, mohly by to být ostatky mnichů.

Úřad prodal v aukci šperky za téměř 30 tisíc korun

11.11.2019
Bohušovice n. O. (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získalo na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích po dodatečném projednání dědictví po ženě z Bohušovic na Ohří osobní šperky a další předměty ze žlutého a bílého kovu.

Není to vaše? Stát hledá majitele skoro 200 tisíc nemovitostí

08.11.2019
Praha (penize.cz) - Celkem 184 945 nemovitostí v Česku má nejasného nebo neznámého vlastníka. Jde o 179 267 pozemků a 5678 staveb. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Majetek, který nebude mít konkrétního vlastníka do konce roku 2023, připadne státu.

ÚZSVM prodal v elektronické aukci šperky za téměř 30 tisíc korun

06.11.2019
Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Okresního soudu v Litoměřicích po dodatečném projednání dědictví po ženě z Bohušovic nad Ohří osobní šperky a další předměty ze žlutého a bílého kovu.

Krypta pod kostelem sv. Rodiny skrývá zřejmě velké tajemství

05.11.2019
Havlíčkův Brod (havlickobrodsky.denik.cz) – Intenzivním předběžným průzkumem za pomoci štěrbinové kamery projdou ještě letos podzemní prostory pod hlavní lodí Klášterního kostela sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě, které dosud nikdo nespatřil. Iniciátorem akce je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě (ÚZSVM).

Stát zbohatl o dva miliony

31.10.2019
Vyškov – Řadový rodinný dům ve Vyškově, který po smrti majitele nepřipadl v dědickém řízení případným potomkům, prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Majetkovému úřadu ke konci září stouply příjmy na 1,1 miliardy Kč

29.10.2019
Praha 28. října (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) letos ke konci září stouply příjmy meziročně o 85 milionů na 1,07 miliardy korun. Největší část příjmů úřadu pochází z prodeje nepotřebných státních nemovitostí, které činily 690,3 milionu korun. Na dotaz ČTK to sdělil úřad.

Stát prodal dům, kam jezdíval Putin. Nový majitel řeší, co s ním

14.10.2019
Jevany (idnes.cz) - Úzká asfaltka zařízlá do mírného svahu lemovaná smrky a vzrostlými kaštany. Typický obrázek pro lesní čtvrť městečka Jevany jihovýchodně od Prahy. Kousek nad zdejším rybníkem, v ulici V Zátiší, stojí za potrhaným drátěným plotem opuštěný hotel Interpatria. Není to ledajaké místo. Kdysi sem jezdíval za svou rodinou Vladimir Putin, dnes jeden z nejmocnějších mužů planety.

Vládní čtvrtí ušetříme miliardy, tvrdí ředitelka, která ji má na starosti

14.10.2019
Praha (idnes.cz) - Vládní čtvrť by státu pomohla ročně uspořit stovky milionů korun na provozních nákladech. Při výběru lokality bylo klíčové najít vhodný pozemek pro stavbu administrativního objektu s dopravní dostupností a odpovídající kapacitou. V rozhovoru pro iDNES to řekla ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Obec na Novojičínsku získala opuštěný sloup. Nikdo jiný památku nechtěl

14.10.2019
Lichnov (idnes.cz) - Mnoho památek chátrá jen proto, že není jasný jejich vlastník. Legislativně je totiž hodně složité, jak zajistit nutnou opravu, případně nasmlouvat podporu dotací. Jeden takový případ se podařilo vyřešit na Novojičínsku.

Luk a šípy prodali až na 40 příhozů

14.10.2019
Hodonín (Hodonínský deník) – Sada kladkového luku a šípu propadla po trestním řízení státu, ten ji v aukci prodal.

ÚZSVM snížil počet nemovitostí zapsaných na zaniklé instituce o 68%

08.10.2019
Praha (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil za čtyři roky do poloviny roku 2019 počet nemovitostí zapsaných na nedohledané a zaniklé státní subjekty o 68 % (o 6242 nemovitostí). Zároveň snížil počet nedohledaných a zaniklých subjektů o téměř 59 % (o 756 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu.

Opuštěný barokní zámek park v Praze Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost

04.10.2019
Praha (ČT1) - Opuštěný barokní zámek park v Praze Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost

Veleslavínský zámek přilákal davy

04.10.2019
Praha (Právo) - Středeční prohlídka jinak uzavřeného veleslavínského zámku, kterou umožnil majetkový úřad státu v rámci festivalu Den architektury, měla mimořádný ohlas. Lidé se zajímali především o budoucnost barokní památky a jejího celého areálu s parkem. I ten je nepřístupný. Dobrovolníci ze sdružení Hradní potok kolem areálu vyrobili i naučnou stezku. Podle Veroniky Zapletalové usilují o to, aby se veřejnosti prozatím otevřel alespoň park. „Je snaha otevřít hned teď alespoň areál zámku s tím, že budovy zůstanou zavřené,“ řekla Zapletalová.