Sobota, 16. prosince 2017

Napsali o nás

Stát prodává počítač i myši

14.12.2017
Benešov (Benešovský deník) – Výběrové řízení s následnou aukcí movitého majetku vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Prodávaný majetek si mohou zájemci prohlédnout na pracovišti v Benešově v Poštovní ulici 18. prosince od 9 do 10 hodin a následně také v lednu. Mezi nabízenými předměty jsou starší stolní počítač, několik počítačových myších a pevné disky.

Majetkový úřad snížil počet neexistujících firem o 40 procent

11.12.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil během dvou let od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 počet neexistujících a likvidovaných státních firem v katastru nemovitostí o 40 procent na 842. S odkazem na údaje z Mapy majetku státu o tom informoval úřad. Ten v uvedené době rovněž snížil počet bezprizorních nemovitostí, tedy zapsaných na neexistující podniky, z 25.557 na 17.335 položek.

Premiéra. Majetkový úřad pořádá předvánoční prodej předmětů

08.12.2017
Praha (tyden.cz) - Majetkový úřad poprvé uspořádá předvánoční prodej předmětů. Nabídne dvě stovky věcí, které státu připadly z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti. Jejich celková minimální částka je 208 022 korun.

Do bývalé komunistické věznice se po rekonstrukci přestěhuje i okresní soud!

07.12.2017
Uherské Hradiště (idobryden.cz) - Po dlouhých letech má stát jasnou představu o tom, jak využít desítky let chátrající objekt bývalé věznice přímo v srdci Uherského Hradiště. Specializovaná brněnská firma totiž v těchto dnech dokončila rozsáhlou studii, která měla prověřit, které z 21 státních institucí, sídlících ve slovácké metropoli, by mohly vedle plánovaného muzea totality najít své nové zázemí právě v bývalém totalitním lágru. Především pak kolik vše bude stát a kdy je reálné, že se Uherské Hradiště konečně dočká toužebně očekávané rekonstrukce tohoto historického objektu.

Úřad prodává dům se stodolou a dílnami v Tavíkovicích

05.12.2017
Tavíkovice (Znojemský deník) – Rodinný dům s parcelou, na které stojí mimo jiné skleník, altán a na dílny přestavěná stodola prodává Úřad pro zastupování státu v Tavíkovicích.

Stádo koní z Jankova propadlo státu

27.11.2017
Votice (Mladá fronta DNES) - Zhruba devadesátihlavé stádo koní odebrané chovateli z Jankova na Benešovsku propadlo státu. Rozhodl o tom středočeský krajský úřad, když potvrdil verdikt odboru životního prostředí votické radnice. „Vydali jsme rozhodnutí, kterým jsme chovatele uznali pachatelem správního deliktu, a zároveň bylo uloženo propadnutí týraných zvířat státu. Protistrana se odvolala a věc byla postoupena nadřízenému orgánu, který naše rozhodnutí potvrdil,“ řekl Zdeněk Poula z odboru životního prostředí z Votic. Rozhodnutí je pravomocné, stát může se zvířaty volně nakládat. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových plánuje koně nabídnout náhradním chovatelům, kteří se o ně nyní starají.

Kolín získal Kmochův dům. Je libo nové kavárny, nebo spíše výstavní prostor?

27.11.2017
Kolín (ctidoma.cz) - Nebyla to snadná mise, ale její konec už má Kolín za sebou. Podařilo se mu totiž získat od státu atraktivní a perspektivní Kmochův dům. S čím je vlastně tato stavba spojena a jaké by mohla do budoucna plnit účely?

ÚZSVM převedl Státnímu pozemkovému úřadu pole

23.11.2017
Lovosicko (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Litoměřicích předal Státnímu pozemkovému úřadu (SPÚ) půdu získanou z odúmrti na 6 pozemcích v katastrálních územích Lukavec u Lovosic a Lovosice.

Zpustlé sídlo vyhlíží nového domácího

22.11.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) – Rok 1997 byl nejen rokem ničivých povodní, ale i posledním rokem, kdy v historické budově bývalého panského sídla v Brandýse nad Orlicí někdo bydlel. Chátrající budovu nyní převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a brzy ji nabídne k prodeji.

Bývalá rota v Maxově jde do dražby, obec ji nechce

20.11.2017
Maxov (Domažlický deník) – „Ano, máme dražební vyhlášku na našem úřadě,“ potvrdil tento fakt všerubský starosta Václav Bernard, kterému celá situace není lhostejná.

Kouty mají majitele. Tamní klub airsoftu

20.11.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) - Zpustlá osada připomínala město duchů. Teď bude znovu sloužit.

Vdovec z Benešovska odkázal Česku 1,5 milionu. Stát dědil i po muži z Pardubicka

16.11.2017
Česko (blesk.cz) - Česká republika každý rok zdědí tisíce předmětů a nemovitostí v hodnotě mnoha milionů korun. Často jde o majetek v rámci takzvané odúmrtě, kdy po sobě zemřelý nezanechá závěť a zároveň nemá žádné dědice. Občas ale lidé odkážou majetek nebo peníze státu napřímo, jak ukázal nedávný případ zemřelého vdovce z Benešovska. Ten státu zanechal 1,53 milionu korun.

Úřad nabízí ke koupi stodolu

14.11.2017
Znojmo (Znojemský deník) - Rozlehlou stodolu na jižním okraji Vratěnína na Vranovsku nabízí ke koupi Úřad pro zastupování státu.

Poručík měl pole u Vacenovic

13.11.2017
Hodonín, Vacenovice (Hodonínský deník) – Při zjišťování nedostatečně identifikovaných vlastníků se pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně konce října dopátrali k zajímavému zjištění.

Město prodá pozemky pro stavbu domů v aukci

10.11.2017
Havlovice (Domažlický deník) – Velký zájem o stavební pozemky v nově přichystané obytné zóně v Havlovicích vedly k netradiční formě jejich nabídky. Domažlická radnice je bude v pondělí prodávat formou aukce. „Převzali jsme systém, kterým pozemky prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Hřbitov bláznů: kříže z větví i Škodův hrob

03.11.2017
Mladá fronta DNES (Praha) - Odpočívá tu několik tisíc mrtvých a nehoří tu ani jediná svíčka. Nic nepřipomíná, že jsou Dušičky, svátek mrtvých, kdy uctít památku zemřelých příbuzných na hřbitov míří mnoho Čechů.

Američan se v Hatích prokázal neplatným řidičským průkazem

30.10.2017
Chvalovice, Hatě (Znojemský deník) – Řidičský průkaz ve tvaru pasové knížky předložil v uplynulých dnech policistům v prostoru bývalého hraničního pasu Američan žijící v Polsku.

Druhý pokus státu prodat únoscovu garáž

27.10.2017
Reportáž TV Nova v pořadu Televizní noviny.

Soud zamítl vrácení rekreačního areálu u Lipenské přehrady cisterciákům

26.10.2017
iDNES.cz (České Budějovice) - Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě prohrálo soud o vrácení pozemků včetně rekreačního objektu a sportoviště v Přední Výtoni u Lipenské přehrady. O nemovitý majetek cisterciáci žádali neúspěšně pozemkový úřad v rámci církevních restitucí.

Pozemky neznámého vlastníka připadly Lesům České republiky

25.10.2017
Libochovice (Litoměřický deník) – Lesy ČR získaly v okrese Litoměřice další nemovitosti. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prověřil majetkoprávní vztahy k několika pozemkům evidovaným na listu vlastnictví neznámého vlastníka.