O mercedes ostravského zloděje byl v aukci velký zájem

21.12.2021

Frýdecko-místecký a třinecký deník: Do aukce o zlodějův mercedes se přihlásilo dvanáct účastníků Ostrava – Zajímavá nabídka se objevila v elektronické aukci pořádané Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

K mání byl automobil značky Mercedes Benz C 200. Patřil zloději, který v Ostravě během návštěvy známé ukradl ze skříně hotovost přesahující sedmdesát tisíc korun.
Poté nasedl do svého mercedesu a odjel. Že má nařízený zákaz řízení motorových vozidel na dva roky, mu zřejmě vůbec nevadilo. „Jeho poslední jízda skončila v Třinci, kde byl kontrolován policejní hlídkou. Na místě mu byl jeho automobil zajištěn. Vozidlo bylo v průběhu trestního řízení předáno podle zákona do správy ÚZSVM, který vozidlo následně prodal v elektronické aukci,“ uvedla mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová s tím, že vyvolávací cena činila sedmasedmdesát tisíc korun. Do aukce se přihlásilo dvanáct účastníků a kupní cena se po třinácti příhozech zastavila na částce 113 tisíc korun.

 

Hračky


V podobných aukcích se již objevila řada věcí, které patřily nepoctivcům a násilníkům z Moravskoslezského kraje. Nedávno se takto prodaly hračky zabavené výrobci a distributorovi pervitinu z Ostravska. Muž si z drogového výnosu koupil mimo jiné elektrickou koloběžku a virtuální přilbu k herní konzoli Playstation 4. „Tyto věci mu byly při domovní prohlídce zajištěny, protože byly pořízeny z výnosu z trestné činnosti. ÚZSVM v Ostravě koloběžku prodal v elektronické aukci po osmnácti příhozech za pět tisíc korun a virtuální přilbu po osmi příhozech za 4700 korun,“ uvedla Tesařová.

 

Nůž


V aukci bylo možno zakoupit i nůž značky Kandar, jenž patřil opilému hrubiánovi z Ostravska. Ten v jednom z nákupních center v Moravskoslezském kraji usnul na toaletě, kde ho objevila ochranka. Když ho chtěla vykázat, vytáhl zavírací nůž a na člena ostrahy zaútočil. Soud násilníkovi za nebezpečné vyhrožování a výtržnictví uložil 250 hodin obecně prospěšných prací, rozhodl také o propadnutí zmíněného nože. Ten se nakonec objevil v aukci, kde jej někdo koupil za 230 korun.

Diamanty

Vůbec nejdražší movitou věcí prodanou v aukcích ÚZSVM od roku 2018 byl světle modrý diamant patřící falešnému šlechtici z Moravskoslezského kraje, jenž podvedl důvěřivce o desítky milionů korun. V aukcích skončily i další tři jeho diamanty, které se prodaly za celkem jeden a půl milionu korun.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.