Neděle, 17. prosince 2017

prosinec

Stát prodává počítač i myši

14.12.2017
Benešov (Benešovský deník) – Výběrové řízení s následnou aukcí movitého majetku vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Prodávaný majetek si mohou zájemci prohlédnout na pracovišti v Benešově v Poštovní ulici 18. prosince od 9 do 10 hodin a následně také v lednu. Mezi nabízenými předměty jsou starší stolní počítač, několik počítačových myších a pevné disky.

Majetkový úřad snížil počet neexistujících firem o 40 procent

11.12.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil během dvou let od spuštění projektu Mapa majetku státu v polovině roku 2015 počet neexistujících a likvidovaných státních firem v katastru nemovitostí o 40 procent na 842. S odkazem na údaje z Mapy majetku státu o tom informoval úřad. Ten v uvedené době rovněž snížil počet bezprizorních nemovitostí, tedy zapsaných na neexistující podniky, z 25.557 na 17.335 položek.

Premiéra. Majetkový úřad pořádá předvánoční prodej předmětů

08.12.2017
Praha (tyden.cz) - Majetkový úřad poprvé uspořádá předvánoční prodej předmětů. Nabídne dvě stovky věcí, které státu připadly z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti. Jejich celková minimální částka je 208 022 korun.

Do bývalé komunistické věznice se po rekonstrukci přestěhuje i okresní soud!

07.12.2017
Uherské Hradiště (idobryden.cz) - Po dlouhých letech má stát jasnou představu o tom, jak využít desítky let chátrající objekt bývalé věznice přímo v srdci Uherského Hradiště. Specializovaná brněnská firma totiž v těchto dnech dokončila rozsáhlou studii, která měla prověřit, které z 21 státních institucí, sídlících ve slovácké metropoli, by mohly vedle plánovaného muzea totality najít své nové zázemí právě v bývalém totalitním lágru. Především pak kolik vše bude stát a kdy je reálné, že se Uherské Hradiště konečně dočká toužebně očekávané rekonstrukce tohoto historického objektu.

Úřad prodává dům se stodolou a dílnami v Tavíkovicích

05.12.2017
Tavíkovice (Znojemský deník) – Rodinný dům s parcelou, na které stojí mimo jiné skleník, altán a na dílny přestavěná stodola prodává Úřad pro zastupování státu v Tavíkovicích.