Středa, 27. května 2020

prosinec

Kukly lupičů zlikvidoval stát, ale musí dát pozor na infekci

31.12.2008
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Teplice (Územní pracoviště Ústí nad Labem), zlikvidoval letos několik kuriózních věcí z trestné činnosti, které získal na základě pravomocného rozsudku Okresního soudu v Teplicích.

Tuny zabaveného tabáku skončily v kompostárně

31.12.2008
Více než 30 tun zabavených surových tabákových listů skončilo v kompostárně. Tabák byl zabaven osobám, které ho chtěly použít k nelegální výrobě tabákových výrobků.

Z třiceti tun tabáku udělal úřad kompost

31.12.2008
Třicet tun tabáku zlikvidoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Brně ve své pobočce ve ďáru nad Sázavou.

Zažili jsme i nepovolenou technoparty

30.12.2008
Zchátralý zámek v Hnojníku změnil po osmi letech svého majitele. Novým vlastníkem se stala českotěšínská firma AAron House.

Jaký je osud bývalých celnic v regionu?

30.12.2008
V těchto dnech byl například bezúplatně převeden areál bývalého hraničního přechodu obci Orlické Záhoří. Získala majetek v účetní hodnotě téměř 10,6 miliónu korun.

Lupičské náčiní se prodává, končí ale i v plamenech

30.12.2008
Kam se podějí pomůcky lupičů, když je lapí policie? Je to jednoduché. Pokud soud nařídí jejich odevzdání státu, ty použitelné se prodají, na ostatní čekají ostré nůžky nebo plameny.

Celníky teď nahradili keramici

22.12.2008
Orlické Záhoří převzalo zdarma od státu budovu bývalého hraničního přechodu s Polskem v hodnotě vyšší než deset milionů korun.

V areálu hraničního přechodu bude domov pro seniory

19.12.2008
Budovu získal od státu kraj, který bude na její uzpůsobení žádat dotaci z fondů EU

Hraniční přechod nahradí také restaurace

19.12.2008
Hrádecká radnice převzala od státu areál bývalého hraničního přechodu Hrádek nad Nisou “ Porajów, jehož prostory nyní nabízí obchodníkům. Cílem města je vytvořit z opuštěného areálu výletní místo.

Myšlenka společného česko-německého náměstí Vejprty-BÁ¤renstein je o krok blíž k uskutečnění

17.12.2008
Horské městečko Vejprty a německý BÁ¤renstein jsou blíže k realizaci společných plánů. Obě města totiž spojila své představy a hodlají na místě opuštěné celnice zřídit centrum setkávání, odpočinku a ponaučení, jehož rozpočet obnáší přibližně tři milióny eur.

Vstup do schengenského prostoru kraji pomohl

16.12.2008
Bezmála rok po vstupu České republiky do schengenského prostoru se v Karlovarském kraji nepotvrdily obavy z dopadů volných hranic na dopravu. Převážily spíše výhody, zejména pro firmy v okolí hranic, vyplynulo z ankety ČTK.

Město dostalo budovu, dalších dvacet let v ní musí zůstat úředníci

10.12.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předal městu Třebíč budovu bývalého okresního úřadu na Masarykově náměstí v Třebíči.

Jeden z nejstarších hraničních přechodů patří kraji

08.12.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl Ústeckému kraji další areál bývalého hraničního přechodu. Jednalo se o celkem deset pozemkových parcel o 2 budovy na hraničním přechodu Jiříkov “ Neugersdorf.

Pomezí dostalo od státu areál hraničního přechodu

04.12.2008
Obec Pomezí nad Ohří získala od státu areál bývalého hraničního přechodu. Obec ho chce co nejdříve využít, jen náklady na údržbu představují statisíce korun, řekl starosta Ladislav Dolhý.

Božídarští převzali celnici. Plánují zde infocentrum

03.12.2008
Od včerejška disponuje radnice budovou hraničního přechodu a má s ní ambiciózní plány Hraniční přechod včera převzala do svého majetku od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových božídarská radnice. V budově, kterou využívali celníci a policisté, plánují Božídarští udělat rozsáhlé infocentrum. Policie i celníci zde budou mít prostory i nadále.