Neděle, 15. prosince 2019

Zabavené padělky skončily v drtičce odpadů

17.12.2013
Domažlice (Domažlický deník) – Nelegální kopie a padělky, které byly zabaveny na Domažlicku a připadly státu na základě trestního řízení, byly zničeny. Jejich likvidaci zajistilo domažlické odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
​Jednalo se celkem o 20 tisíc 190 kusů CD, 18 tisíc 82 kusů DVD, 20 tisíc plastových obalů, 1 tisíc 199 bookletů a 651 kusů padělaných textilních výrobků, kabelek a opasků.
           
„Předměty byly zlikvidovány v drtičce odpadů. Získaná drť se následně používá jako alternativní palivo,“ informoval Robert Hurt, vedoucí samostatného oddělení Komunikace ÚZSVM. Nelegálních kopií a padělků přitom není na Domažlicku nedostatek. Koncem minulého měsíce celníci zadrželi na tržnici ve Folmavě třiadvacetiletého Vietnamce, když ve svém stánku nabízel nelegální nosiče trojici německých zákazníků.
           
Při následné prohlídce zajistili 6 715 kusů pirátských CD a DVD a plastové obaly. V zadní části stánku objevili i tajný východ, který sloužil k úniku z prodejního místa v případě kontroly. Trhovec ve stánku nabízel i padělky opasků Hugo Boss, La Martina, Louis Vuitton a Dolce & Gabbana.
           
Hurt na závěr poznamenal, že zaměstnanci zmíněného úřadu také převedli Ministerstvu vnitra ČR 405 předmětů, které sloužily k nedovolené výrobě a držení omamných a psychotropních látek. Nacházely se mezi nimi digitální váhy, ventilátory, lžičky a injekční stříkačky.
 
Foto popis| PADĚLKY zadržené ve folmavské tržnici.
Foto autor| Foto: Celní úřad PK
Region| Západní Čechy