Sobota, 4. dubna 2020

prosinec

Babišův úřad chce prodat osm domů v centru Prahy, může získat miliardy

22.12.2014
Praha (e15.cz) - Ministerstvo financí zvažuje, že prodá osm nemovitostí v centru Prahy a za získané peníze nechá postavit novou budovu, do níž by sestěhovalo všechny své zaměstnance. Přibližně 1100 úředníků by tak mělo získat nové sídlo splňující mimo jiné ekologické požadavky. Napsal to web HlídacíPes.org. O podobném postupu ministerstvo financí uvažuje, potvrdil mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Pomsta za Kliniku: Anarchisté zapálili v Praze auto policie

16.12.2014
Praha (Aktualne.cz) - Policie od neděle vyšetřuje pokus o zapálení policejního auta v Praze, sdělila bez bližších informací mluvčí Jana Rösslerová. K činu se přihlásila skupina nazývající se Anarchistická solidární akce.

Letiště v Henčově zatím nemá stavební povolení na pevnou dráhu

16.12.2014
Jihlava (Jihlavské listy) - Na podzim letošního roku měly začít přípravy na stavbu zpevněné dráhy letiště v Henčově. Bylo dokonce zadáno výběrové řízení. Jenže to posléze město zrušilo. Na zahájení prací se podle všeho bude čekat ještě několik měsíců. Důvod? „Nebylo vydáno stavební povolení,“ informoval náměstek primátora pro rozvoj města a územní plánování Vratislav Výborný. Podle jeho slov stavbu nepovolil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Aktivisté se pokusili znovu obsadit prázdný dům, policie zasáhla

15.12.2014
Praha (ČTK) - Aktivisté se dnes znovu pokusili obsadit chátrající objekt v Praze na Žižkově, z něhož už je policie v týdnu jednou vyvedla. Zhruba 30 jich podle policejní mluvčí Jany Rösslerové do domu proniklo, po výzvě policie ho opustili. Jednoho člověka, který odmítal dům opustit, policie zadržela. Policisté zůstali na místě.

Aktivisté musí opustit polikliniku, jinak zasáhne policie

10.12.2014
Praha (ČTK) - Aktivisté musí opustit zchátralou budovu bývalé polikliniky na pražském Žižkově, kterou obsadili. Policie už je na místě, zatím nezasahuje, řekla ČTK pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Občanská iniciativa Klinika chtěla v objektu v Jeseniově ulici vytvořit komunitní centrum. Budovu vlastní stát, který ji spravuje prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Aktivisté ji měli vyklidit už minulou středu, úřad ji bude nejspíš převádět na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Dáme dům vyšetřovatelům, dozvěděli se squateři

08.12.2014
Praha, Žižkov (Mladá fronta DNES) - Chceme kliniku zpátky. A to za každou cenu. To včera vzkázali úředníci squaterům, kteří minulý týden obsadili budovu patřící státu v Jeseniově ulici v Praze 3. „Setrváním v nemovitosti bez právního důvodu dochází ze strany těchto osob k protiprávnímu užívání, čímž jsou porušována vlastnická práva státu,“ řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt. A dodal, že k tomu, aby ochránili svá práva, použijí všechny právní prostředky.

Babiš chce rozhodovat o všech státních realitách

02.12.2014
Praha (E15) - Ministerstvo financí se rozhodlo rozprodat nepotřebný státní majetek. Největší rošádu s erárními nemovitostmi za poslední dvě dekády má umožnit novela zákona o majetku státu. Podle ní by měly pod Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových přejít nejprve všechny budovy, které jiné úřady nepotřebují, ale třeba je jen pronajímají. Ve druhé etapě by pak úřad převzal i nemovitosti, kterých by se státní organizace zbavily dobrovolně. „Když jsme srovnali katastr nemovitostí s Centrálním registrem administrativních budov, zjistili jsme, kolik je v Praze a jiných městech nevyužitých objektů, které jsou potenciálně určené k odprodeji,“ řekl deníku E15 náměstek ministra financí Ondřej Závodský.