Středa, 27. května 2020

prosinec

Úřad bude znovu na prodej. Za 21 milionů

31.12.2015
Vyškov (Vyškovské noviny) - Jsou obrovské, nevyužité, chátrají a nikdo je nechce. Alespoň zatím. Ve Vyškově už jsou takové budovy minimálně dvě. S přehledem vede Posádkový dům armády v Dědicích, který svého kupce ani po víc než desítce výběrových řízení nenašel. Na paty mu pomalu šlape bývalý okresní úřad v Nádražní ulici.

Stát pomáhá faráři vybojovat u soudu barokní schodiště i se sochami

31.12.2015
Neratov (PRÁVO) - Příběhy navracení církevního majetku jedou stále podle stejného scénáře. Úředníci státních institucí buď majetek vrátí, nebo je čeká soudní přetahovaná s advokáty farností a řádů. Ale nic není černobílé a najdou se výjimky, kdy stát a církve nestojí proti sobě, ale jdou pospolu.

Státní úřad zajišťuje péči také o zvířata. Má i želvu

28.12.2015
Praha (denik.cz) – Nejen nemovitosti, auta a další předměty spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zajišťuje také péči o živé tvory. Aktuálně má v evidenci 84 zvířat, z toho 75 psů, šest koček a jednu želvu, sdělil mluvčí úřadu Radek Ležatka. Dříve měl ÚZSVM ve správě také například koně, ještěrky agamy, kachny, krávy, prasata, králíka nebo činčilu. Exotické druhy zvířat spadají pod ministerstvo životního prostředí.

Živí mě stát! Chcete mě?

22.12.2015
OSTRAVA (Blesk) – V inzerátech nabízela „krásná štěňata vhodná k dětem“, doma měla ale psí mučírnu! Byznys Dany Z. z Ostravy-Vítkovic spočíval v tom, že týrala 40 psů. Zuboženou smečku jí naštěstí na poslední chvíli zabavili. Zvířata ale teď propadla státu...

Majetkový úřad převzal 1800 nemovitostí neexistujících institucí

22.12.2015
Praha (denik.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prozatím převedl do své správy téměř 1800 nemovitostí, které byly donedávna zapsané v katastru na zaniklé, nedostatečně identifikované nebo v registrech nedohledané státní instituce a firmy. Z více než 7100 takových státních nemovitostí začal úřad prošetřovat majetkoprávní vztahy u 5500 z nich. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Nízké tresty pro tyrany dělají ze státu psí útulek

17.12.2015
Praha (Lidové noviny) - Stísněné prostory, v nichž se stresovaná a podvyživená zvířata vzájemně napadala, špinavá voda, všude výkaly. Bezmála 80letý muž z Mladé Boleslavi očividně péči o zvířata nezvládal. Magistrát mu proto letos v listopadu 44 týraných psů zabavil a svěřil je do péče státu. Před pár dny tak přibyli k položkám spravovaným Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Důležité pozemky patří Hruškám

15.12.2015
Hrušky (Vyškovský deník) - Hrušeckým se podařilo získat do vlastnictví dva pozemky, které se nacházejí pod rybníky. Jejich účetní hodnota přesahuje třiadvacet tisíc korun, pro obec však mají oba pozemky cenu mnohonásobně vyšší. Kdyby je vedení vesnice nezískalo převodem od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, hrozilo by, že by je stát poslal do dražby.

Hasiči odstranili tři nelegální billboardy

15.12.2015
Brno (Brněnský deník) - Tři nelegální reklamní billboardy odstranil v Brně ve spolupráci s jihomoravskými hasiči Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zbědovaný plzeňský sál se státu podařilo prodat

14.12.2015
Plzeň (Právo) - Plzeňská Svornost, to byl známý sál, kam se chodilo na big beaty, známá hospoda, kam se chodilo na pivo. Bývávalo. Kulturáček ve čtvrti Doubravka zpustl a je už léta zavřený. Teď mu definitivně odzvonila hrana, nebo ho čeká zmrtvýchvstání. To je ale ta méně pravděpodobná varianta.

Kulturní dům Svornost prodá stát za téměř devět milionů

11.12.2015
Plzeň (Mladá fronta DNES) - Legendární kulturní dům Svornost v Plzni na Doubravce byl v uplynulých dnech prodán v aukci za 8,83 milionu korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zatím nezveřejnil nového majitele. „Zveřejníme ho, až objekt zaplatí,“ uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Úřady hledají vlastníky pozemků, nejste náhodou jejich majiteli?

11.12.2015
Žatec (Žatecký a lounský deník) - Město Žatec na svých internetových stránkách zveřejnilo seznam nemovitostí s nedostatečně identifikovanými vlastníky na jeho území a v okolních obcích. Vyhovělo tak žádosti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který tyto věci řeší.

Rarita z Valašských Klobouk. Stát prodává paroží desateráka. Ulovili ho neprávem

11.12.2015
Valašské Klobouky (Valašský deník) - Myslivci a sběratelé trofejí, pozor. Opravdu raritní kousek je v nabídce věcí k prodeji, které prezentuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Zlínské pracoviště tohoto úřadu totiž nabízí zájemcům o koupi skutečně netradiční trofej. Paroží statného desateráka.

Senát zpřesnil vliv majetkového úřadu na budovy státu

11.12.2015
Praha (finance.cz) - Senát zpřesnil některé pasáže novely, která má posílit roli Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) při rozhodování o nemovitostech státu. Z pravomoci vlády dnes také vyjmul rozhodování o majetku, s nímž hospodaří Ústavní soud, nejen parlamentní komory. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) s úpravami, které nyní bude muset posoudit Sněmovna, souhlasil.

Motivace má už jistý domov

09.12.2015
Studánka (Tachovský deník) - Kdysi týraná a na poslední chvíli zachráněná klisna Motivace má nového majitele. Stěhovat se ale nikam nemusí, zůstane v Záchranné stanici živočichů ve Studánce. Novým majitelem se na základě rozhodnutí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) stal provozovatel záchranné stanice Karel Bobál.

Stát opět rozprodává majetek

04.12.2015
Praha (Televize Nova) - Přepis reportáže o prodávaném státním majetku v pořadu Televizní noviny.

Kupte si od státu hospodu, byt nebo hrob. Nabídky pošle mailem

04.12.2015
Praha (lidovky.cz) - U nenápadného úřadu se zkratkou ÚZSVM můžou lidé často nakoupit lépe než na řadě inzertních stránek. Za odhadní ceny jsou na jeho webových stránkách k mání věci i nemovitosti, které z nějakého důvodu propadly státu. Domy, zahrady, auta nebo i hroby.

Štít kostela je jako nový

04.12.2015
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě opravil v rámci péče o svěřený majetek štít kostela svaté Rodiny, kulturní památky z první poloviny 18. století. Zhoršující se stav poškození omítek a zdiva štítu kostela svaté Rodiny si vyžádal celkovou opravu průčelí včetně finálního nátěru omítek a dále restaurátorské práce kamenných architektonických prvků.

Majetkovému úřadu stouply příjmy díky prodeji kláštera na náměstí Republiky

03.12.2015
Praha (e15.cz) - Majetkový úřad (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových) ke konci listopadu zvýšil příjmy meziročně o 87 procent na 1,84 miliardy korun. Výrazným příspěvkem do objemu příjmů tvoří 790 milionů korun, které úřad získal prodejem areálu budov na náměstí Republiky v Praze.

Úřad daroval knihovně gramofon i cenné desky

02.12.2015
Svitavy (Svitavský deník) - Sbírka Městské knihovny ve Svitavách bude zase o něco bohatší. Do mobiliáře totiž přibude pořádně cenný kousek.

Stát dostal zaplaceno 790 miliónů za historický komplex v centru Prahy

01.12.2015
Praha (novinky.cz) - Za areál bývalého kláštera na náměstí Republiky v Praze, který stát vydražil na konci září, zaplatila firma Lagerris. Informoval o tom v pondělí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Areál firma vydražila za 790 miliónů korun. Navíc státní rozpočet obdrží i 31,6 milionu korun daně z nabytí nemovitých věcí, celkem tak připadne do rozpočtu 821,6 miliónu korun.