Středa, 27. května 2020

prosinec

Babiš Stavitel. Nový ministerský komplex má zrušit zbytečný „luxus“ úředníků

28.12.2016
Praha (seznam.cz) - V pražských Letňanech má dle plánů ministra financí vyrůst vládní čtvrť za šest miliard korun.

Nepovedly se vánoční dárky? Pořiďte si od státu poníky nebo hodinky za 200 tisíc

27.12.2016
Praha (seznam.cz) - Kdo dostal peníze k Vánocům a chce si za ně něco koupit, má možnost. Od státu si lidé můžou koupit zvířata, luxusní hodinky nebo třeba golfové hole.

Uherskohradišťský soud souhlasí s převodem věznice na ÚZSVM

23.12.2016
Uherské Hradiště (ČTK) - Okresní soud v Uherském Hradišti souhlasí s převodem areálu bývalé věznice na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Michal Tománek. Soud podmiňoval podpis listiny o předání zárukou, že se věznice po opravě stane jeho sídlem. Vysloužil si za to kritiku ministra financí Andreje Babiše (ANO). Podle Tománka ale ÚZSVM nakonec požadavky soudu splnil.

Zaměstnanci ÚZSVM v Olomouci pomohli dětem v Ugandě

19.12.2016
PRAHA (Parlamentnilisty.cz) - Zaměstnanci pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci pomohli dětem v Ugandě koupí rukodělných výrobků rodin podporovaných dětí a výrobků z tamních surovin, zejména z kávy a kakaových bobů.

Úřad zlikvidoval ložiska

16.12.2016
Frýdek-Místek (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Regionálnímu pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku-Místku připadlo 15 565 kusů padělků kovových ložisek, které propadly státu z trestné činnosti dle rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě. Ložiska musela být odborně zlikvidována, aby nedošlo k jejich zneužití. Kvůli specifickým technickým parametrům byla ložiska roztavena v ocelářské peci Třineckých železáren.

Praha se státem smění budovy a objekty za 120 milionů korun

16.12.2016
Praha (denik.cz) - Hlavní město vymění se státem historický dům v Cihelné ulici na Malé Straně v hodnotě 120 milionů korun za budovu školy v Záběhlicích, objekt v Dalejském údolí a pozemky v Libni. Směnu ve čtvrtek schválila většina pražských zastupitelů, část opozice ji ale kritizovala. Podle radního pro majetek Karla Grabeina Procházky (ANO) jde o první část plánovaných směn mezi hlavním městem a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který státní majetek spravuje.

Stav týraných koní se zlepšil

14.12.2016
Frýdek-Místek (Moravskoslezský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Frýdku-Místku převzal do své správy celkem devět týraných koní. Sedm z nich jsou poníci, dva mají normální velikost. Sedm bylo umístěno do Stanice pro koně v nouzi ve Třanovicích, dvě hříbata se narodila během umístění ve stanici. Jedna z klisen je stále březí a ohřebí se pravděpodobně kolem Vánoc. Koně bez jakýchkoliv dokladů jsou v tuto chvíli již dobře živeni a díky péči v útulku jsou v dobré zdravotní kondici. Poté, co budou oceněni znalcem, budou koně nabízeni k prodeji formou výběrového řízení s aukcí. Odhadovaná cena jednotlivých koní je přibližně pět tisíc korun.

V budově ÚZSVM proběhlo filmové natáčení

12.12.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - V budově v ulici Washingtonova v Praze, kterou vlastní Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových proběhlo v listopadu natáčení německého seriálu, chystá se také natáčení filmu o životě Milady Horákové.

Hrozí žaloby kvůli restitucím

02.12.2016
(Praha) Lidové noviny - Restituční žaloby zablokovaly prodej lukrativního pozemku v centru Prahy, který patří státu. Brzká náprava současné situace, která může vést k dalším žalobám, se ale nerýsuje.