Úterý, 17. září 2019

říjen

Hledá se využití pro budovu školy v Palackého ulici

31.10.2018
Přerov (Přerovský a hranický deník) - Střední odborná škola živnostenská, která v objektu sídlila 25 let, se přesunula do Hranic Přerov – Využití pro historickou budovu v Palackého ulici, ve které ještě do června letošního roku sídlila soukromá škola, hledají přerovští radní.

Město získalo od státu pozemky pod chodníkem

31.10.2018
Lovosice (Litoměřický deník) – Město získalo bezúplatně od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích dva pozemky o celkové výměře 396 metrů čtverečních nacházející se v okrajové části Lovosic.

Na dušičky stoupá zájem o závěti. Je lepší ji sepsat doma, či u notáře?

30.10.2018
Praha (24zpravy.com) - Na konci třetího čtvrtletí letošního roku bylo u notářů sepsáno a evidováno 15.292 závětí, jen za poslední čtvrtletí je to 4781 závětí.

Pověstný „skleňák“ na Smetanově náměstí jde do dražby. Ale jen jako celek

30.10.2018
Havlíčkův Brod (havlickobrodsky.denik.cz) - Bývalý finanční úřad v Havlíčkově Brodě je na prodej. Zhruba za 14 dnů se koná dražba dominanty Smetanova náměstí lidově zvané skleňák. Dražbu chystá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Budějovická radnice chce stavět byty

30.10.2018
České Budějovice (ceskobudejovicky.denik.cz) - V úvahu přichází obecní pozemky v areálu bývalého vojenského cvičiště.

Zlodějské štípačky propadly státu: Ten je poslal do psychiatrické léčebny

26.10.2018
Praha/Znojmo (Blesk.cz) - Zpět na Zabavené zlodějské „nádobíčko“ vylepší život duševně nemocným lidem v Praze. Jak je to možné? Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě totiž převedl pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích pět kousků nářadí, které policie zabavila při vloupačce zloději.

Stát uspěl ve sporu o 1,5 miliardy korun

26.10.2018
Praha (E15) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zvítězil ve sporu o 1,5 miliardy korun, ve kterém se bývalý spoluzakladatel Universal banky domáhal zaplacení náhrady škody za nezákonné trestní stíhání. Banka zkrachovala koncem devadesátých let.

Stovka pejsků zachráněných z množírny u Plzně. Takhle teď žijí

25.10.2018
Více než stovka pejsků, které na Plzeňsku chovala žena v úděsných podmínkách, se rychle vzpamatovává. Jejich stav se podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se od července výrazně zlepšil. Případem se nadále zabývá policie, majitelka množírny ale obviněná stále nebyla.

Prodají parcely v Sochorově

24.10.2018
A to formou výběrového řízení s aukcí. Parcely se nachází přímo za benzinovou stanicí.

Dispečer z loupeže století žádal miliony, soud rozhodl, že odškodné nedostane

22.10.2018
​Praha (idnes.cz) - Někdejší dispečer bezpečnostní agentury G4S Antonín Saleta nemá nárok na odškodné od státu za své stíhání v kauze tzv. loupeže století. V pátek o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2, podle kterého je nárok je promlčený. Saleta požadoval po ministerstvu spravedlnosti 2,9 milionu korun.

Stát někdy dědí zvláštní věci. Od zemřelých bez dědice získal sklípkana či munici

19.10.2018
Praha (Aktuálně.cz) - Majetek v hodnotě stovek milionů korun připadne státu každý rok z pozůstalostí po lidech bez dědice a bez závěti. Jde o takzvanou odúmrť. Nejčastěji stát dědí nemovitosti včetně vybavení, pozemky a cenné papíry. Občas se ale v pozůstalosti najdou podivné věci.

Na Proseči vzniklo fitko

18.10.2018
Jablonec nad Nisou (mestojablonec.cz) - Horní Proseč získala během letních měsíců nové sportoviště. Na ploše téměř 2 300 m2 vznikla za 0,5 milionu korun z městské pokladny venkovní posilovna pro dospělé.

ÚZSVM v Hodoníně vydal majetek oprávněné dědičce z USA

18.10.2018
Hodonín (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně vydal oprávněné dědičce z USA celkem 35 nemovitých věcí v katastrálních územích Kuželov a Tasov nad Veličkou. Jednalo se o rozsáhlé zemědělské a lesní pozemky, v jednom případě o podíl o velikosti 1/3 na pozemku s rodinným domem.

Mamba zelená je v pořádku, zvíře propadlo státu

17.10.2018
Praha (TV Nova)

Poslední krok. O věznici v Hradišti rozhodne vláda

17.10.2018
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES ) - Stát má peníze na zahajovací práce spojené s proměnou věznice v Uherském Hradišti. Začít s nimi může v příštím roce. Vláda ale musí nové využití areálu včetně Muzea totality schválit.

Padělky cigaret skončily u celníků

17.10.2018
Pelhřimov (trebicsky.denik.cz) – Na Celním úřadu pro Kraj Vysočina skončily padělané cigarety, které byly zabrány občanu Slovenské republiky a o nichž, neboť nebyly označeny tabákovými nálepkami, následně rozhodoval pelhřimovský okresní soud.

V bytě, který připadl státu, nalezli úředníci zbraně. Předali je policii

17.10.2018
Ústí nad Labem (deník.cz) - Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem předali policii zbraně nalezené v bytě zemřelého z Ústí nad Labem.

Úřad prodal tučňáky. Za 3000.

16.10.2018
Znojmo (Znojemský deník) – Raritu v podobě porcelánové sošky tučňáků prodal v elektronické aukci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Jiskra přestaví chatky, získala pod nimi pozemky

12.10.2018
Harrachov (krkonossky.denik.cz) Tři stavební pozemky v Harrachově, které dříve patřily Okresnímu úřadu v Semilech, prodal v uplynulých dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových místní tělovýchovné jednotě Jiskra.

Na Hodonínsku patří pozemek gestapu, zjistili úředníci při hledání majitelů

12.10.2018
Hodonín (idnes.cz) Kvůli kurióznímu omylu, kterého se před lety dopustili úředníci na Hodonínsku, má v Násedlovicích dodnes pozemek někdejší úřadovna gestapa. Zjistili to pracovníci hodonínské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, když pátrali po neznámých vlastnících pozemků.