Pondělí, 6. dubna 2020

Dům po lihové mafii ve Zlíně byl prodán více než 4 miliony korun

Zlín (Skypaper) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně prodal ve výběrovém řízení s aukcí rodinný dům ve zlínské čtvrti Louky, zabavený tzv. lihové mafii, za 4,215 milionu Kč.
Dům připadl státu na základě pravomocného rozsudku Krajského soudu v Brně ve spojení s usnesením Vrchního soudu v Olomouci, kterým byl uložen trest propadnutí majetku.
 
Nemovitosti byly zajištěny usnesením policejního orgánu v průběhu trestního řízení vedeného pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a jiné povinné platby ve známé kauze „lihové mafie“, kdy pachatelé na daních připravili stát o 360 milionů korun v důsledku nelegálních obchodů s lihem. Následně bylo soudními rozhodnutími rozhodnuto o propadnutí tohoto majetku.
 
Rodinný dům má dvě nadzemní podlaží a částečně upravené podkroví, je podsklepený. Součástí domu jsou také prostory v jeho dvorní části, včetně většího množství venkovních úprav – terasy pro vstup do zahrady, schodiště a opěrné zdi, protože pozemek zahrady navazuje na dvůr ve větším sklonu. Po technické stránce se objekt po provedené rekonstrukci nacházel ve velmi dobrém stavu.
Další články k tématu