Sobota, 28. března 2020

říjen

Prodají parcely v Sochorově

24.10.2018
A to formou výběrového řízení s aukcí. Parcely se nachází přímo za benzinovou stanicí.

Dispečer z loupeže století žádal miliony, soud rozhodl, že odškodné nedostane

22.10.2018
​Praha (idnes.cz) - Někdejší dispečer bezpečnostní agentury G4S Antonín Saleta nemá nárok na odškodné od státu za své stíhání v kauze tzv. loupeže století. V pátek o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2, podle kterého je nárok je promlčený. Saleta požadoval po ministerstvu spravedlnosti 2,9 milionu korun.

Stát někdy dědí zvláštní věci. Od zemřelých bez dědice získal sklípkana či munici

19.10.2018
Praha (Aktuálně.cz) - Majetek v hodnotě stovek milionů korun připadne státu každý rok z pozůstalostí po lidech bez dědice a bez závěti. Jde o takzvanou odúmrť. Nejčastěji stát dědí nemovitosti včetně vybavení, pozemky a cenné papíry. Občas se ale v pozůstalosti najdou podivné věci.

Na Proseči vzniklo fitko

18.10.2018
Jablonec nad Nisou (mestojablonec.cz) - Horní Proseč získala během letních měsíců nové sportoviště. Na ploše téměř 2 300 m2 vznikla za 0,5 milionu korun z městské pokladny venkovní posilovna pro dospělé.

ÚZSVM v Hodoníně vydal majetek oprávněné dědičce z USA

18.10.2018
Hodonín (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně vydal oprávněné dědičce z USA celkem 35 nemovitých věcí v katastrálních územích Kuželov a Tasov nad Veličkou. Jednalo se o rozsáhlé zemědělské a lesní pozemky, v jednom případě o podíl o velikosti 1/3 na pozemku s rodinným domem.

Mamba zelená je v pořádku, zvíře propadlo státu

17.10.2018
Praha (TV Nova)

Poslední krok. O věznici v Hradišti rozhodne vláda

17.10.2018
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES ) - Stát má peníze na zahajovací práce spojené s proměnou věznice v Uherském Hradišti. Začít s nimi může v příštím roce. Vláda ale musí nové využití areálu včetně Muzea totality schválit.

Padělky cigaret skončily u celníků

17.10.2018
Pelhřimov (trebicsky.denik.cz) – Na Celním úřadu pro Kraj Vysočina skončily padělané cigarety, které byly zabrány občanu Slovenské republiky a o nichž, neboť nebyly označeny tabákovými nálepkami, následně rozhodoval pelhřimovský okresní soud.

V bytě, který připadl státu, nalezli úředníci zbraně. Předali je policii

17.10.2018
Ústí nad Labem (deník.cz) - Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem předali policii zbraně nalezené v bytě zemřelého z Ústí nad Labem.

Úřad prodal tučňáky. Za 3000.

16.10.2018
Znojmo (Znojemský deník) – Raritu v podobě porcelánové sošky tučňáků prodal v elektronické aukci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Jiskra přestaví chatky, získala pod nimi pozemky

12.10.2018
Harrachov (krkonossky.denik.cz) Tři stavební pozemky v Harrachově, které dříve patřily Okresnímu úřadu v Semilech, prodal v uplynulých dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových místní tělovýchovné jednotě Jiskra.

Na Hodonínsku patří pozemek gestapu, zjistili úředníci při hledání majitelů

12.10.2018
Hodonín (idnes.cz) Kvůli kurióznímu omylu, kterého se před lety dopustili úředníci na Hodonínsku, má v Násedlovicích dodnes pozemek někdejší úřadovna gestapa. Zjistili to pracovníci hodonínské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, když pátrali po neznámých vlastnících pozemků.

Město konečně vlastní pozemky pod letištěm. Koupilo je od státu

12.10.2018
Jihlava (jihlavske-listy.cz) Město koupilo od státu zbývající pozemky, které potřebovalo pro jihlavské letiště v Henčově. Na předvolební besedě JL tuto informaci sdělil náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina (KDU – ČSL).

Dům po lihové mafii ve Zlíně byl prodán více než 4 miliony korun

11.10.2018
Zlín (Skypaper) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně prodal ve výběrovém řízení s aukcí rodinný dům ve zlínské čtvrti Louky, zabavený tzv. lihové mafii, za 4,215 milionu Kč.

ÚZSVM byl oceněn v soutěži Instagram Awards 2018

08.10.2018
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) obdržel dvě ceny v soutěži Instagram Awards 2018, která oceňuje firemní profily na sociální síti Instagram.

Hasiči získali pozemek na stavbu nové zbrojnice

05.10.2018
Jilemnice (Krkonošský deník) - Na Hrabačově už nic nebrání výstavbě nové hasičské zbrojnice. Za tímto účelem převedlo semilské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje pozemek o výměře 556 metrů čtverečných.

Stezka propojila Putim s Pískem

05.10.2018
Putim (Českokrumlovský deník) - Zhruba půl kilometru dlouhý nově vyasfaltovaný úsek propojil cyklostezku vedoucí od Putimi přes soutok až do Písku. Nyní si celou trasu užijí nejen cyklisté, ale i bruslaři. Předtím tady totiž byl nezpevněný povrch plný kamení, po kterém se na bruslích jet nedalo.

Stát se odvolal v kauze OKD, hlásí se k šestimiliardové škodě

04.10.2018
Praha (ceskatelevize.cz) - Proti rozsudku, který osvobodil znalce a bývalé pracovníky majetkového fondu, se Česká republika odvolala prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Důvodem je, že se domníváme, že rozhodnutí je nesprávné. Domníváme se, že soud správně nevyhodnotil všechny okolnosti daného případu,“ zdůvodnil mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Úřad prodal pozemek neznámého vlastníka

03.10.2018
Žitenice (Litoměřický deník) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo pozemek vedený v katastru nemovitostí na neznámého vlastníka.

Jičín dostal pozemek pro obnovení císařské cesty

01.10.2018
Jičín (jicinsky.denik.cz) Jičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně městu Jičín pozemek, který se stane součástí obnovené historické císařské cesty. Zdroj: https://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/jicin-dostal-pozemek-pro-obnoveni-cisarske-cesty-20180927.html