Sobota, 28. března 2020

Zlodějské štípačky propadly státu: Ten je poslal do psychiatrické léčebny

Praha/Znojmo (Blesk.cz) - Zpět na Zabavené zlodějské „nádobíčko“ vylepší život duševně nemocným lidem v Praze. Jak je to možné? Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě totiž převedl pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích pět kousků nářadí, které policie zabavila při vloupačce zloději.

​Zatímco odsouzený kriminálník sedí v base, o jeho soudem zabavené štípací, pákové a kombinované kleště projevili zájem údržbáři v bohnické léčebně. „Náčiní jsme převedli nemocnici, samozřejmě, zdarma,“ řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nakládá nejen s majetkem, který zabavily soudy. Spravuje i budovy a pozemky, jejíž vlastníci nejsou známí. Buď zemřeli, nebo se odstěhovali a nelze je nijak dohledat. Takové majetky pak úřad prodává ve veřejných aukcích.

Knihovna univerzitě, samopal do skladu
Úřad je také správcem pozůstalostí po lidech, kteří nezanechali dědice. Nedávno tak třeba převedl rozsáhlou knihovnu po zemřelém profesorovi do majetku Masarykovy univerzity, kde zemřelý vědec celý profesní život učil.
V policejních skladech naopak skončil nabitý armádní pancefraust a vojenský samopal i se zásobníkem, které ve svém domku po sobě zanechal vášnivý sběratel.