Čtvrtek, 9. dubna 2020

Praha 13 otvírá novou mateřskou školu

04.10.2013
Praha (novinky.cz) - V pátek 4. října v 9.30 bude za účasti starosty Prahy 13 Davida Vodrážky a dalších členů vedení městské části slavnostně otevřena nová mateřská škola v Husníkově ulici v Nových Butovicích.
​Praha 13 ji získala komplexní rekonstrukcí budovy, kterou řadu let využívala Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy. Městské části se podařilo dojednat  bezúplatné převzetí objektu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a poté se dohodnout s Fakultou humanitních studií o ukončení nájmu.
 
"K proměně dosti zchátralého objektu na školku byla nezbytná komplexní rekonstrukce budovy, která proběhla letos. Byla zřízena nová plynová kotelna, v celém objektu byly vybudovány nové podlahy, došlo k zateplení fasády a střechy, výměně všech dveří a oken. V budově vznikla kuchyně s jídelnami v jednotlivých odděleních a bylo vybudováno moderní sociální zařízení splňující současné normy,” sdělil mluvčí radnice Prahy 13 Samuel Truschka.
 
Rekonstrukcí prošla také zpustlá zahrada. Bylo opraveno oplocení, staví se altán a zahradní domek, pískoviště s posezením a hřiště. Ve vhodném období budou ještě vysazeny vzrostlé stromy. „Celá rekonstrukce stála městskou část přibližně 50 miliónů korun, z toho částkou 6 miliónů korun přispělo hlavní města Praha," dodal mluvčí.
 
V pořadí 21. mateřince Prahy 13 se budou učitelky starat o 75 dětí. Praha 13 se tak stala možná jedinou pražskou městskou části, která našla místo pro všechny děti s trvalým pobytem na svém území, které dosáhly nebo letos dosáhnou tří let.