Úterý, 7. dubna 2020

říjen

Cennou sbírku po zavražděném muži dostane Moravské zemské muzeum

27.10.2014
Prostějov (Mladá fronta DNES) - Až nyní definitivně skončil případ vraždy, která se před dvěma lety stala v Prostějově. Dva pachatelé tehdy přiznali, že do bytu důchodce šli s cílem získat cennosti, které prý doma měl. Nic nenašli a nyní jsou již ve vězení s dlouholetými tresty. Muž však sběratelem byl a za svůj život shromáždil pozoruhodnou sbírku mincí, bankovek a řádů. Protože neměl dědice, kolekce v rámci takzvané odúmrti připadla státu. Ten ji nyní předal muzeu.

Tisíce majitelů se už přihlásily o opuštěné nemovitosti

27.10.2014
Praha (Mladá fronta DNES) - Velké pátrání po majitelích opuštěných budov a pozemků přináší první výsledky.

Stát získá nemovitosti za desítky miliard, pokud se jejich majitelé nepřihlásí

27.10.2014
Praha (Mladá fronta DNES) - Desítky tisíc pozemků a staveb mohou během příštích deseti let spadnout do klína státu. Jejich celková hodnota se pohybuje kolem 50 miliard korun.

Casino Kartáč z Česka nevykartáčuje miliardu korun!

24.10.2014
Praha (prvnizpravy.cz) - Městský soud v Praze zastavil řízení o náhradu údajné škody požadované po České republice Casinem Kartáč.

Zlato a šperky našli v elektrické troubě

17.10.2014
Hodonín (Hodonínský deník) - Puncovní úřad dostal z Hodonína cennosti za téměř půl milionu korun. „Soubor sto třiceti sedmi šperků z drahých kovů a kamenů předalo hodonínské pracoviště Puncovnímu úřadu v Praze. Hodnota klenotů byla odhadnutá na více než čtyři sta tisíc korun,“ informoval vedoucí oddělení komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.

Moravské muzeum získalo soubor významných platidel

15.10.2014
Střední Morava – Soubor bankovek a mincí v hodnotě téměř 120 tisíc korun bezúplatně převedlo prostějovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Moravskému zemskému muzeu v Brně.

Muzeum dostalo staré rádio

10.10.2014
Pelhřimov, Benešov (Pelhřimovský deník) – Zajímavé exponáty bezúplatně předalo benešovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) muzeím.

Majetkový úřad státu má od dneška nového šéfa Františka Dittricha

02.10.2014
Praha (ČTK) - Dnes se ujal funkce nový ředitel Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) František Dittrich. Ve funkci nahradil Miloslava Vaňka, který k 1. dubnu rezignoval.