Silnice z Plzně na K. Vary je průjezdná, stavbaři zbourali most v Chotíkově

05.12.2021

Chotíkov (Plzeňsko) 5. prosince (ČTK) - Řidiči jedoucí z Plzně už mohou od 16:00 po hlavní silnici na Karlovy Vary. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dal v Chotíkově u Plzně odstranit most nad komunikací, který byl v havarijním stavu. Silnice byla od noci z pátku na sobotu uzavřena. Silnice je opět v provozu v obou směrech, řekla dnes ČTK mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová.

"Technika už je pryč, po mostu není ani památky, zvládli jsme to v termínu. Silnice je nepoškozená a obnovili jsme také dopravní značení," řekl hlavní stavbyvedoucí Karel Lenc ze stavební firmy APB - Plzeň.

Most byl ve velmi špatném stavu a více než tři roky je uzavřený, i pro pěší a cyklisty. Náklady na demolici ve výši 3,2 milionu korun hradil státní majetkový úřad, který ho vlastnil zhruba čtyři roky. "Převzali jsme ho poté, co se kvůli neexistujícím dokumentům nepodařilo dohledat konkrétního majitele. Pro úřad byl nepotřebný," uvedla mluvčí. ÚZSVM ho opakovaně nabízel zdarma obci Chotíkov, Plzeňskému kraji i Ředitelství silnic a dálnic, ale nikdo ho nechtěl, zájem nebyl ani ve výběrovém řízení.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.