Úterý, 26. května 2020

srpen

Stát daroval pozemky pod silnicí městu

30.08.2010
Přes 5 tisíc metrů čtverečních pozemků získalo město Uh. Brod do svého majetku. Nejedná se však o lukrativní pozemky, na kterých by zbohatlo.

Není pravý, řekli galeristé. Padělek obrazu za miliony zničí

28.08.2010
Když za olomouckým obchodníkem, který nabízel falzifikáty významných malířů a vydával je za originály, přišel zájemce o obraz Caspara Davida Friedricha, bylo už jen otázkou času, kdy si pro podvodníka přijde policie.

Dobrá zpráva

27.08.2010
Majitele změnilo sportovní travnaté hřiště a přilehlá nemovitost v Horním ďáru, když zastupitelé ve středu odsouhlasili jeho bezúplatný převod do majetku města od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Radovat se tak mohou zejména místní sportovci.

Stachy mohou žádat o peníze na silnice

27.08.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prachaticích (ÚZSVM) bezúplatně převedl spoluvlastnický podíl pozemků pod komunikací do vlastnictví obce Stachy.

Málem prodán, teď bude zničen

26.08.2010
Nechybělo mnoho a zahraniční sběratel si v Česku zakoupil za 15 miliónů korun obraz, který by mu příliš radosti neudělal.

Stát získal byt včetně černých kopií

24.08.2010
Více než tři a půl tisíce CD a DVD nosičů, mezi nimiž se nacházely také nelegální kopie, bylo nalezeno v bytě ve ďáře nad Sázavou.

Město nezaplatí. Bude soud

23.08.2010
Dubňany nechtějí zaplatit dvacet tisíc korun za pozemek pod bazénem kvůli cizí chybě, která vznikla před revolucí. Vyřeší to jen soud. Ani jedna ze stran nechce ustoupit.

Policie ve správním řízení zabavila koně, nyní hledá kupce

21.08.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku do správy neobvyklý majetek. Jedná se o tři cenné jezdecké a chovné koně, kteři byli zajištěni v rámci trestního řízení.

Brod získal pozemky

21.08.2010
Více než pět tisíc metrů čtverečních pozemků pod místní komunikací převedl bezplatně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví Uherského Brodu.

Pozemky v Dědicích jsou volné

20.08.2010
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil druhé kolo výběrového řízení. Stále totiž hledá zájemce pro koupi pozemku v katastrálním území Dědic u Vyškova. Podle informační zprávy ředitelky úřadu Lenky Taie Kolaříkové se jedná o dvě parcely.

Stát prodá tři koně

20.08.2010
Neobvyklý majetek připadl státu v Kozlovicích. Do správy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových spadli tři cenní jezdečtí a chovní koně, které úřad převzal jako zajištěný majetek v trestním řízení na základě výzvy Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Sociální pohřby stojí statisíce

20.08.2010
Počet pohřbů vypravovaných radnicemi se zvýšil. Pokud ale město řeší pozůstalost po člověku bez dědiců, jeho majetek mu obvykle nezůstane.

Ohrada získala obraz holandského malíře Everta

19.08.2010
Obraz s názvem Rybářská chýše na břehu moře získala do svých sbírek hlubocká pobočka Národního zemědělského muzea sídlícího na Loveckém zámku Ohrada. Převedl ho na ni bezúplatně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Bible z roku 1867 obohatí sbírky zámku v Raduni

18.08.2010
Knihy s historickou tematikou, slovníky, notové zápisy z 20. let minulého století i bible z roku 1867 obohatí interiéry zámků v Raduni a Hradci nad Moravicí na Opavsku.

Zámky obzvláštní další historické knihy

16.08.2010
Dvě novinky mají zámky na Opavsku. Bibli z roku 1867 vystaví v Raduni a soubor hudební literatury poputuje do Hradce nad Moravicí.

Zborovice získaly pozemky

16.08.2010
Po mnoha letech úporného snažení se zastupitelům Zborovic nedávno podařilo získat pozemky tamního hřiště.

Muzeum pálenic ve Vlčnově odhaluje, jak se pálí třeba v pračce

13.08.2010
e vynalézavost lidí při domácím pálení neznala a dodnes nezná mezí, se přesvědčíte v novém Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově na Uherskohradišťsku. Napadlo by vás, že k výrobě pálenky se dají využít třeba pračka nebo kamna do koupelny?

Historická literatura míří na zámky

12.08.2010
Knihy z dědictví získal Národní památkový ústav, uzemní odborné pracoviště v Ostravě a Státní okresní archiv v Novém Jičíně. Slovníky a notové zápisy z meziválečného období 20. století i knihy o historii a umění obohatí literaturu těchto organizací a knihovny zámku Hradec nad Moravicí a Raduň.

Loucký klášter může být města. Zdarma

12.08.2010
Stát nemá peníze na opravu Louckého kláštera a nepodařilo se mu rozsáhlý objekt prodat soukromému zájemci. Proto jej nakonec chce bezúplatně převést na město.

Znojmo získá Loucký klášter

11.08.2010
Znojmo se stane definitivně vlastníkem kláštera Louka. Po dlouhých snahách prodat klášter stát nakonec převede chátrající památku na město.