Úterý, 7. dubna 2020

srpen

Odbornými praxemi pro studenty práv chce ÚZSVM přilákat nové zaměstnance

27.08.2014
Praha (parlamentnilisty.cz) - První student právnické fakulty absolvoval v srpnu stáž na pracovišti ÚZSVM v Hradci Králové. Po deset dní se mimo jiné seznamoval s agendou jednotlivých útvarů, zejména s konkrétní činností právních zástupců a zaměstnanců majetkových oddělení.

Rychnov prozatím hledá

26.08.2014
Jablonec nad Nisou (Jablonecký deník) - Zatopené podzemní chodby spojující bývalý lágr s továrnou zkoumají nyní odborníci. Rychnov OE Na minulost v Rychnově u Jablonce nad Nisou nezapomínají. Momentálně totiž probíhá průzkum podzemí, které zde museli vybudovat vězni za druhé světové války. Podle dat, které odborníci získají se potom město rozhodne, jak bude pokračovat a jaká bude podoba památníku.

Památník koncentračního tábora v Reichenau nebude mít problémy

26.08.2014
Praha (prvnizpravy.cz) - Parcely, prohlášené za kulturní památku, se nacházejí v Rychnově poblíž vlakového nádraží a v těsné blízkosti bývalého továrního komplexu, který byl během druhé světové války součástí koncentračního a pracovního tábora Gross Rosen (též zjednodušeně Reichenau).

Stát objevil čtyři tisíce nemovitostí, o kterých nevěděl, že je vlastní

21.08.2014
Praha (ct24.cz Ekonomika) - Ve státní správě se provádí velká inventura majetku. Tentokrát se zaměřila na nemovitosti, které patřily bývalým národním výborům a již zaniklým podnikům či institucím. Celkem se jedná o skoro 4 000 pozemků a budov, které de facto leží ladem. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chce nemovitosti získat pod svou správu a najít pro ně využití – nebo je prodat.

Velká inventura státního majetku

21.08.2014
Praha (ČT 24)

Velká inventura státního majetku

20.08.2014
Praha (ČT 1)

Soud vrátil Radovanu Krejčířovi část zablokovaného majetku

20.08.2014
Praha (ČRo Radiožurnál)

Krejčíř získal zpět zabavený majetek

20.08.2014
Praha (Prima)

Právníci Krejčíře byli rychlejší než exekutoři

20.08.2014
Praha (TV Nova)

Majetek Krejčíře odblokován

20.08.2014
Praha (TV Barrandov)

Vymáhání majetku Radovana Krejčíře

20.08.2014
Praha (ČT 1)

Cyklostezka načerno?

18.08.2014
Ostrava (Události v regionech - Ostrava)

Ředitel platil za PR 80 tisíc měsíčně. Úřad teď po něm chce zpátky miliony

14.08.2014
Praha (Hospodářské noviny) - Z účtů strategického státního úřadu odcházelo každý měsíc skoro 80 tisíc za rady, co zveřejňovat v médiích a jak jednat s novináři. Tedy přinejmenším na papíře - podle smlouvy. Co přesně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který vede za Česko miliardové spory, za tyhle peníze dostával, se podle nového vedení ani po několika měsících nepodařilo zjistit. A protože prý podobně pochybných smluv leží v šanonech víc, bude úřad peníze vymáhat po svém bývalém řediteli Miroslavu Vaňkovi. Může jít až o několik milionů korun.

Církevní restituce: V Žitenicích stát vydal hospodářskou část zámku

13.08.2014
Litoměřice (Litoměřický deník) – Dvě stavby tvořící hospodářské zázemí zámku Žitenice vydalo odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Litoměřice v rámci zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi Královské kolegiátní kapitule sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

ÚZSVM předal Národnímu muzeu v Praze starší gramofonové desky

13.08.2014
Praha (prazskenovinky.cz) - Unikátní soubor SP a LP gramofonových desek s nahrávkami známých zpěváků a kapel, staré hudební časopisy a plakáty, fotoalbum s fotografiemi a soubor textů písní bezúplatně převedlo Odloučené pracoviště ÚZSVM Pardubice Národnímu muzeu v Praze.

Porcelán a obrazy z dědictví získal skanzen a zámek

13.08.2014
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) - Sbírku nápojového a figurálního porcelánu, obrazů a drobného nábytku bezúplatně převedlo Odloučené pracoviště ÚZSVM Pardubice dvěma východočeským organizacím Národního památkového ústavu.

Zámek získal od státu starožitnosti

12.08.2014
Ratibořice (Mladá fronta DNES) - Porcelánové hrnky či sošky, ale i obrazy a drobný starožitný nábytek v hodnotě 85 tisíc korun rozdělil stát mezi zámek v Ratibořicích a skanzen v Hlinsku.

Objevili skrýš s penězi, tak dostali odměnu

11.08.2014
České Budějovice (Českobudějovický deník) – Nález finanční hotovosti zaznamenali pracovníci budějovického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Honba za majetkem. Nejvíc hledačů pozemků je v regionu

08.08.2014
O pozemky s neznámým majitelem se už přihlásilo 662 potenciálních vlastníků Prostějov (Prostějovský deník) - S novým zákonem o katastru nemovitostí vydal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových seznamy nedostatečně identifikovaných nemovitostí. S informací, která proběhla médii, se mezi lidmi strhla honba za majetkem. „Našla jsem v seznamu pozemky v obci, kde žili naši předci a příjmení by také odpovídalo. Žádné jejich dokumenty ale nejspíš nemáme, takže stejně moc netušíme, jak to řešit," řekla Jana Nováková z Prostějova.

Kolekci cenností opavské rodiny Čeledových zdědil stát. Daroval ji muzeu

04.08.2014
ostrava.iDNES.cz - Slezské zemské muzeum v Opavě dostalo do svých sbírek kolekci obrazů, dokumentů, fotografií a předmětů denní potřeby, které dříve patřily významné opavské rodině Čeledových. Majetek za více než 25 tisíc korun muzeu věnoval stát, jemuž připadl po smrti dědičky.