Neděle, 29. března 2020

srpen

Odbornými praxemi pro studenty práv chce ÚZSVM přilákat nové zaměstnance

26.08.2014
Praha 26. srpna 2014 - První student právnické fakulty absolvoval v srpnu stáž na pracovišti ÚZSVM v Hradci Králové. Po deset dní se mimo jiné seznamoval s agendou jednotlivých útvarů, zejména s konkrétní činností právních zástupců a zaměstnanců majetkových oddělení. ÚZSVM tak plánuje zvýšit přitažlivost práce ve státní správě mezi absolventy právnických škol a najít nové uchazeče na místa svých právních zástupců.

Zbudování památníku koncentračního tábora umožní pozemky od ÚZSVM

25.08.2014
Liberec - Dva pozemky, které byly součástí koncentračního tábora, bezúplatně převedl ÚZSVM, Odloučené pracoviště Liberec městu Rychnov u Jablonce nad Nisou.

Dementi: Pozemky pod údajně nelegální cyklostezkou na Hlučínsku nepatří ÚZSVM

21.08.2014
Část pozemků pod „na černo“ vybudovanou cyklostezkou vedoucí z obce Štěpánkovice do Kravař na Hlučínsku nejsou majetkem České republiky, s nímž je příslušný hospodařit Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Tvrzení autorů reportáží zveřejněných minulý týden v severomoravských médiích nepřímo naznačující, že zaměstnanci regionální pobočky ÚZSVM v Ostravě nemají přehled o spravovaném majetku, jsou tak zcela nepravdivá a zavádějící.

Hromadný výprodej použitých věcí v Českém Krumlově vynesl 22 tisíc

13.08.2014
Český Krumlov 13. srpna 2014 - Přes 150 položek různých movitých věcí nabídlo zájemcům ke koupi na jednom místě a v jeden den Odloučené pracoviště ÚZSVM Český Krumlov, spadající pod Územní pracoviště České Budějovice. Prodejním „hitem“ se stala šperkovnice, rozličné praktické věci do domácnosti a jízdní kola. Netypická prodejní akce přinesla výtěžek 22,5 tisíce korun, které posílí státní rozpočet.

Hospodářské stavby zámku v Žitenicích získala katolická církev

12.08.2014
Litoměřice 12. srpna 2014 - Dvě stavby tvořící hospodářské zázemí zámku Žitenice na Litoměřicku vydalo Odloučené pracoviště ÚZSVM Litoměřice v rámci zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi Královské kolegiátní kapitule sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Porcelán a obrazy z dědictví získal skanzen v Hlinsku a zámek v Ratibořicích

11.08.2014
Pardubice 11. srpen 2014 - Sbírku nápojového a figurálního porcelánu, obrazů a drobného nábytku bezúplatně převedlo Odloučené pracoviště ÚZSVM Pardubice dvěma východočeským organizacím Národního památkového ústavu.

ÚZSVM předal Národnímu muzeu v Praze starší gramofonové desky z dědictví

07.08.2014
Pardubice 7. srpen 2014 - Unikátní soubor SP a LP gramofonových desek s nahrávkami známých zpěváků a kapel, staré hudební časopisy a plakáty, fotoalbum s fotografiemi a soubor textů písní bezúplatně převedlo Odloučené pracoviště ÚZSVM Pardubice Národnímu muzeu v Praze.

Knihovna pražského Klementina získala od ÚZSVM 1300 knih

06.08.2014
Prachatice - Prachatické pracoviště ÚZSVM (Územní pracoviště České Budějovice), předalo bezúplatně 1.300 knih Národní knihovně Klementinum v Praze. Jedná se nejen o běžnou beletrii, ale i o knihy se zeměpisnou tématikou nebo o umění. Velkou část sbírky tvořila odborná literatura z oboru geologie a mineralogie.