Úterý, 31. března 2020

ÚZSVM čelil letošnímu počasí s velkými přívaly sněhu

22.02.2006
ÚZSVM čelil letošnímu počasí s velkými přívaly sněhu

Letošní počasí a velké sněhové srážky se intenzivně projevily také na činnosti ÚZSVM odboru Odloučené pracoviště Pelhřimov (Územní pracoviště České Budějovice). Objekty s nimiž zde ÚZSVM hospodaří však díky včasné reakci nedoznaly žádných podstatných změn.


ÚZSVM odbor Odloučené pracoviště Pelhřimov totiž udržoval stálý dohled nad celkem 12 nemovitostmi, které má ve své správě. Mezi nimi je například kulturní památka Koberovice “ Bělský dvůr, zemědělská usedlost, obytná chalupa Obrataň aj. Výsledkem monitorování a včasného reagování na situaci z pohledu možného přetížení napadaným sněhem na rovné střechy a střechy sedlové “ konstrukčně narušené, je stav, kdy na majetku státu nevznikla žádná škoda a nebyly ohroženy životy.


Rovněž v areálu objektu odboru Odloučené pracoviště Pelhřimov v uplynulém období zabezpečovali zaměstnanci ÚZSVM odklízení sněhu z prostranství o výměře přibližně 600 metrů čtverečních. Bylo odvezeno 46 nákladních aut o objemu cca 250m3 sněhu. ÚZSVM také udržoval v uživatelném stavu přilehlý chodník v délce 350m, kde jen posypový materiál představoval spotřebu 4,5 tuny inertního materiálu a 800 kg posypové soli.