Sobota, 7. prosince 2019

LČR získaly do správy nové pozemky za 4,5 mil Kč

Praha 6. února (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) získal od státu do své správy nové pozemky na severu Čech o celkové rozloze 157 hektarů v účetní hodnotě přes 4,5 milionu korun. ČTK o tom dnes informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). LČR obhospodařují více než 1,3 milionu hektarů lesních pozemků ve vlastnictví státu, což je zhruba polovina všech lesů na území ČR.
​"ÚZSVM převedl pozemky v souladu s lesním zákonem Lesům ČR, které zajišťují jejich správu a jsou pověřeny hospodařit s tímto druhem majetku," uvedla Jana Rennerová z úřadu. "Některé pozemky byly v katastru nemovitostí původně evidovány na listu vlastnictví jako neznámý vlastník, a proto vlastnímu převodu pozemků předcházelo složité a časově náročné majetkoprávní šetření za účelem zjištění skutečného vlastníka nemovitostí," dodala.
 
  Nejvíce pozemků bylo na LČR nově převedeno v okrese Louny. Zde ÚZSVM na firmu převedl celkem 18 pozemků o celkové výměře 337.000 metrů čtverečních, které byly oceněny na více než 1,8 milionu korun.
 
  Další pozemky, kterých úřad na LČR převedl celkem 40, se nacházejí v okresech Česká Lípa, Liberec, Teplice a Děčín. Státní podnik bude nově spravovat například pozemky v Chráněné krajinné oblasti České středohoří a Labské pískovce.