Sobota, 4. dubna 2020

únor

Vláda schválila novelu zákona o majetku České republiky

28.02.2013
Praha (ČTK) - Vláda schválila novelu zákona o majetku České republiky. Část novely vychází ze zadání protikorupční strategie vlády. Norma zavádí mimo jiné centrální registr majetku státu a centrální registr administrativních budov. V tiskové zprávě o tom informovala místopředsedkyně vlády pro boj s korupcí Karolína Peake.

Stát převedl na město Příbram pozemky za více než sto milionů

28.02.2013
Příbram (Příbramský deník) – Od roku 2004 až do současné doby bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) městu Příbram 382 pozemků v celkové účetní hodnotě téměř 53 milionů korun.

MF zřejmě nebude už schvalovat prodej státních nemovitostí

27.02.2013
Praha (ČTK) - Převod nemovitostí vlastněných státem do soukromých rukou by již neměl podléhat schvalování ministerstvem financí. Zároveň s tím by ale úřad měl mít větší pravomoci při kontrole s nakládáním státního majetku. Vyplývá to z návrhu novely zákona o majetku státu, kterou ve středu projedná vláda. O nepotřebný státní majetek by se přitom mohl nově za státní organizace starat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Děčínští skauti získali bezúplatně klubovnu

26.02.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Stát bezúplatně převedl skautské organizaci Junák v Děčíně do jejího vlastnictví klubovnu a přilehlé pozemky. Usteckenovinky.cz o tom informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.

Skauti opět získali svou vlastní klubovnu

25.02.2013
DĚČÍN (Mladá fronta DNES, Severní Čechy) - Skauti z Děčína opět mají svoji vlastní klubovnu, kterou si vybudovali již v roce 1968. Budovu i s pozemkem u Jílovského potoka skauti doposud využívali na základě výpůjčky.

Stát prodává chatu a zahrady u Znojma

18.02.2013
Znojmo (Znojemský deník) - Několik pozemků a jeden neudržovaný domek určený k rekreaci nabízí ke koupi Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v lokalitě u Cínové hory na okraji Znojma.

Kaple v Žiželicích na Lounsku již patří obci

13.02.2013
Žiželice (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl do vlastnictví obce Žiželice barokní kapli, která je kulturní památkou. Usteckenovinky.cz o tom informoval Robert Hurt, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát bezúplatně převedl kapli v Žiželicích na obec

12.02.2013
Žiželice (Žatecký a lounský deník) – Stát v minulých dnech převedl do majetku obce Žiželice na Žatecku barokní kapli Navštívení Panny Marie (na snímku). Smlouvu o bezúplatném převodu schválilo v závěru loňského roku tamní zastupitelstvo, v minulých dnech byl převod dotažen do konce.

Cenný varnsdorfský kostel se snad brzy dočká své záchrany

12.02.2013
Varnsdorf (Mladá fronta DNES) - Poté, co v lednu soud rozhodl spory o vlastnictví neogotické památky, může Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabídnout objekt zájemcům, kteří ho opraví. Otázkou však je, kdo se přihlásí, třeba radnice už řekla, že na to nemá.

Rekreační zařízení má nového majitele

11.02.2013
Černá v Pošumaví (Mladá Fronta DNES) - Rekreační středisko bývalého okresního úřadu v Černé v Pošumaví na Českokrumlovsku prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových za 1,95 milionu korun.

Havl. Brod chce zrestaurovat další tři lunety

08.02.2013
Havlíčkův Brod (novinkyvysocina.cz) - Město Havlíčkův Brod plánuje zrestaurování dalších tří lunet ze souboru pětačtyřiceti obrazů, které radnice převzala v roce 2009.

Úřad práce už sídlí ve své budově

06.02.2013
Pelhřimov (Pelhřimovský deník) – Úřad práce v Pelhřimově už sídlí ve své budově. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) totiž bezúplatně předal úřadu práce administrativní budovu, v níž tato instituce dlouhodobě sídlí.

Chomutovsko: Obce získaly od státu zadarmo pozemky za miliony

01.02.2013
Chomutovsko (Chomutovský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl koncem roku 2012 obcím v okrese Chomutov a Most nemovitosti v účetní hodnotě téměř 4,5 milionu korun.