Středa, 27. května 2020

únor

Na vybudování cyklostezky do Vendolí schází už jen dotace

28.02.2014
Svitavy (Svitavský deník) – Budování cyklostezky ze Svitav do Vendolí urychlilo převedení pozemků na okraji města od státu. Město za ně nezaplatilo ani korunu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převedl městu tři pozemky, kudy povede plánovaná cyklostezka do nedalekého Vendolí. „Parcely vedené v současnosti v katastru nemovitostí jako ostatní komunikace mají celkovou výměru téměř tři tisíce metrů čtverečních a jejich souhrnná účetní hodnota je více jak pět set osmdesáti tisíc korun,“ potvrdil Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zabavené miliony u soudu skončily ve státním rozpočtu

26.02.2014
Zlín, Praha (Zlínský deník) – Devatenáct milionů, které byly součástí podvodu s odvody daně z přidané hodnoty, odvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jednalo se o bezmála 739 tisíc eur, které se nacházely na účtu německé obchodní společnosti vedeném u jednoho z tuzemských bankovních domů.

Stát loni vyhrál většinu sporů o úřednické postupy, ušetřil 13 miliard

19.02.2014
Praha (e15.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni vyhrál soudní spory za bezmála 13 miliard korun, úspěšnost jeho právních zástupců byla 97procentní. Ve většině sporů se žalobci domáhali vysokých náhrad za škody, které jim podle nich způsobily státní instituce nesprávným úředním postupem.

ÚZSVM loni vyhrál soudní spory za 12,8 miliardy korun

19.02.2014
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni vyhrál soudní spory za 12,8 miliardy korun. Úspěšnost jeho právních zástupců ve sporech týkajících se majetku státu byla 97procentní. O rok dříve byla úspěšnost téměř stoprocentní a úřad tím státu ušetřil 18,6 miliardy korun. Uvedl to dnes ÚZSVM.

Armáda spásy otevře domov důchodců

12.02.2014
Šumperk (Šumperský a jesenický deník) – Své služby hodlá rozšířit Armáda spásy, která v Šumperku provozuje centrum sociálních služeb v areálu Luže. V budoucnu zde v jedné z budov plánuje otevření domova pro sociálně slabé seniory. Podobná zařízení Armáda spásy provozuje v Ostravě.

Šumperk získal bezplatně areál, kde sídlí Armáda spásy

12.02.2014
Šumperk (ČTK) - Šumperská radnice získala od státu bezplatně nemovitosti v areálu Luže, kde sídlí Armáda spásy. Budovy v hodnotě 31 milionů korun bezúplatně převedl městu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK o tom dnes informoval mluvčí úřadu Robert Hurt. Vedení radnice, která služby Armády spásy na pomoc bezdomovcům ročně dotuje, získání areálu vítá. Podle starosty Zdeňka Brože vyřešení vlastnických vztahů pomůže zahájit především plánovaný nový projekt.

Vikárka, Mihulka i kostel. Nejen to by chtěla vrátit církev na Hradě

11.02.2014
Praha (praha.iDNES.cz) - Církve a náboženské společnosti žádají v restitucích mimo jiné ho vrácení několika budov na Pražském hradě. O jejich osudu však ještě zřejmě rozhodne vláda. Možná budou z restitucí vyjmuty kvůli bezpečnosti prezidenta.

Převedené pozemky napomohou vzniku cyklostezky na Svitavsku

11.02.2014
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Svitavy (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně převedl městu Svitavy tři pozemky pod zamýšlenou cyklostezkou Svitavy-Vendolí.

Zabavený šestihlavý vyšívací stroj putuje do sbírek muzea

11.02.2014
Žďár nad Sázavou (jihomoravskenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Žďár nad Sázavou (Územní pracoviště Brno), převedl bezúplatně Národnímu technickému muzeu v Praze průmyslový šestihlavý vyšívací stroj Tajima.

Zabavený stroj putuje do sbírek

11.02.2014
Žďár nad Sázavou (Mladá fronta DNES) - Průmyslový vyšívací stroj, který byl zabaven uprchlému podnikateli, rozšíří sbírky Národního technického muzea v Praze. Rozhodlo o tom žďárské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Padělky obrazů poslouží k výuce kriminalistů

07.02.2014
Praha (Právo) - Byla to dokonalá falza. Zda je skutečně vytvořili, si nebyli jistí dokonce ani malíři pod nimi podepsaní jako jejich autoři. Dnes mají padělky obrazů posloužit k výuce policie. Brněnské pracoviště Odboru hospodaření s majetkem státu předalo Kriminalistickému ústavu Praha 43 pláten, listů a další věci, které byly zadrženy při největší padělatelské kauze v novodobých dějinách Česka.

Kriminalistický ústav převzal 43 falzifikátů slavných malířů

05.02.2014
Brno (prvnizpravy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Hospodaření s majetkem státu (Územní pracoviště Brno), předal Kriminalistickému ústavu Praha Policie ČR 43 padělaných obrazů a další movité věci, které sloužily ke spáchání trestného činu porušování autorského práva a podvodu.

Pěstitelé marihuany z kraje pomáhají lesníkům

03.02.2014
Cheb (Mladá fronta DNES) - Co si počít s vybavením z desítek pěstíren marihuany, které odhalili v Karlovarském kraji policisté a celníci? Zatímco omamné rostliny muži zákona bez milosti zlikvidovali, zařízení, jako například osvětlovací tělesa, topení nebo i květináče, propadlo státu.