Úterý, 31. března 2020

Pěstitelé marihuany z kraje pomáhají lesníkům

03.02.2014
Cheb (Mladá fronta DNES) - Co si počít s vybavením z desítek pěstíren marihuany, které odhalili v Karlovarském kraji policisté a celníci? Zatímco omamné rostliny muži zákona bez milosti zlikvidovali, zařízení, jako například osvětlovací tělesa, topení nebo i květináče, propadlo státu.
​„Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových oslovil Katedru pěstování lesů Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze a státní podnik Lesy České republiky, Lesní závod Kladská a nabídl zabrané věci pro výzkumné a výukové účely,“ informoval mluvčí úřadu Robert Hurt.
 
„Obě oslovené organizace naši nabídku přijaly, některé předměty se dají využít například k pěstování stromků,“ vysvětlil Robert Hurt.
Navázání vzájemné spolupráce s lesníky si podle Hurta Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových váží, protože díky ní mohl s plně funkčním zařízením smysluplně naložit a nemusel přistoupit k likvidaci použitelných věcí.
 
Pěstování marihuany ve velkém, v němž v drtivé většině působí lidé z Vietnamu, se v posledních letech stalo v příhraničí s Německem vážným problémem. Vybavení pěstíren získalo jako propadnuté věci z trestné činnosti Odloučené pracoviště Cheb.
           
Důmyslně skryté farmy většinou odhalili energetici kvůli nezvykle vysokému odběru elektřiny.
 
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj