Úterý, 31. března 2020

Zabavené miliony u soudu skončily ve státním rozpočtu

26.02.2014
Zlín, Praha (Zlínský deník) – Devatenáct milionů, které byly součástí podvodu s odvody daně z přidané hodnoty, odvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jednalo se o bezmála 739 tisíc eur, které se nacházely na účtu německé obchodní společnosti vedeném u jednoho z tuzemských bankovních domů.
​„Jednatel této společnosti byl společně s dalšími osobami uznán vinným ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby,“ zdůvodnil vedoucí oddělení komunice úřadu Robert Hurt. Nezákonného jednání se měli spolupachatelé dopustit tím, že v letech 2010 až 2011 vytvořili z velkého množství obchodních společností účelové obchodní řetězce, v rámci kterých pak dělali spekulativní nákupy a prodeje barevných a jiných kovů.
           
„Jediným účelem obchodů bylo podle rozsudku soudu neodvést daň z přidané hodnoty u prvního článku obchodního řetězce, tzv. ztraceného obchodníka, který pořizoval zboží od dodavatele z Evropské unie. Další firmy plnily funkci tzv. nárazníkových společností, když nákupy a prodeje prováděly účelově,“ dodal.
 
Region| Střední Morava
Publikováno| Zlínský deník; Černá kronika/televize; 04
Publikováno| Valašský deník; Černá kronika/televize; 04
Publikováno| Slovácký deník; Černá kronika/televize; 04
Publikováno| Kroměřížský deník; Černá kronika/televize; 04