Sobota, 29. února 2020

únor

Za pár chvil budou z některých z vás možná milionáři

27.02.2015
Praha - reportáž TV Nova o aktualizovaných seznamech tzv. neznámých vlastníků nemovitostí

Úředníci státu ovládají Prahu

26.02.2015
Praha (Ekonom) - Stát je bohatá nevěsta. Po celé České republice patří do vlastnictví tuzemských vládních resortů a jejich organizací tisíce nemovitostí za miliardy korun. Podle dat z Centrálního registru administrativních budov (CRAB), který spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, je k dnešnímu dni ve vlastnictví státu evidováno celkem 3781 nemovitostí na území České republiky.

Starý židovský hřbitov u Letova se má dočkat obnovy

25.02.2015
Letov, Podbořany (Žatecký a lounský deník) – Starý židovský hřbitov u Letova u Podbořan patří nově Židovské obci Teplice. Pozemky na nového vlastníka bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pozemky mají celkovou výměru 2 594 metrů čtverečních.

Stát odpustí Liberci pokutu

20.02.2015
Liberec­ (Liberecký deník) - Budova magistrátu přezdívaná Uran, byla v předchozích letech pro radnici noční můrou. Ještě na podzim hrozilo, že za ni město zaplatí pokutu 18,649 milionů korun. Proč? Uran získala v roce 2005 radnice pro úředníky zcela bezplatně od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Rozsáhlé stěhování úředníků na jihu Čech

20.02.2015
Rozhovor generální ředitelky K. Arajmu a ředitele ÚP České Budějovice M. Cícera v pořadu České televize Události v regionech - Praha ze dne 19. 2. 2015 na téma stěhování státních institucí v ČR, které začne v Jihočeském kraji.

Podroužek vyjde městskou pokladnu na milion a půl

19.02.2015
Netolice (Prachatický deník) – Milion a půl. To je přibližná cena, kterou by měli zaplatit Netoličtí za pozemky na Podroužku. Dalších zhruba sto sedmdesát tisíc korun pak zaplatí za pozemky pod budovami akciová společnost, která tu provozuje autocamp.

V Berouně se otevře nové muzeum

17.02.2015
Beroun (Právo) - Nové Muzeum berounské keramiky a současně i zrekonstruované informační centrum v Berouně se poprvé otevřou veřejnosti. Slavnostní otevření je naplánované na čtvrtek 26. února v 17 hodin.

Kouty dávno ztichly. Areál je na prodej

17.02.2015
Brandýs nad Orlicí (Orlický deník) – Pozemky na místě bývalého dětského tábora v Koutech, ležící na břehu Tiché Orlice nedaleko Brandýsa, jsou na prodej. První kolo výběrového řízení na odkup parcel o celkové rozloze 32 866 metrů čtverečných vyhlásil začátkem února Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Stát nabízí zápůjčku bývalé polikliniky v Praze na Žižkově

10.02.2015
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí zdarma výpůjčku nevyužívané polikliniky na Žižkově v Praze. Uzávěrka přihlášek je 16. února. ČTK to zjistila z webu úřadu. Server aktuálně.cz napsal, že úřad se pro výpůjčku rozhodl na pokyn nadřízených z ministerstva financí. Na konci listopadu loňského roku obsadili chátrající polikliniku squatteři. Po několika dnech je vykázala policie.

Soud odmítl odškodnit miliony korun potomky obuvníka Bati

06.02.2015
Praha (ČTK) - Obvodní soud pro Prahu 2 dnes nepřiznal odškodné potomkům zlínského podnikatele Jana Antonína Bati, kteří po státu žádají přes 56 milionů korun. Podle soudu se žalobou pokusili obejít restituční zákony. Rozsudek není pravomocný a lze se proti němu odvolat. Žaloba se týká vily a pozemku, které stát obuvníkovi vzal v roce 1947 kvůli jeho údajné spolupráci s nacisty. Justice o 60 let později jméno podnikatele očistila, když tento verdikt zrušila.

Baťovi potomci peníze za vilu ve Zlíně nedostanou, rozhodl soud

06.02.2015
Zlín (idnes.cz) - Baťovi dědicové nebudou odškodněni za zabavenou vilu a majetek Jana Antonína Bati. Obvodní soud pro Prahu 2 zamítl jejich žádost. Pět potomků zlínského podnikatele chtělo za majetek, který Baťovi vzal stát v roce 1947 kvůli údajné spolupráci s nacisty, 56 milionů korun. Mohou se odvolat.