ÚZSVM k nepřesnému vyjádření radního hlavního města Prahy pro majetek Jana Chabra

22.09.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepřesné vyjádření radního hlavního města Prahy pro majetek Jana Chabra ohledně směn majetku mezi státem a hlavním městem Prahou.

Není pravda, že by „magistrát státu odeslal upravený návrh memoranda, ale zatím nedostal odpověď“. Ačkoliv bylo na jednání mezi panem primátorem a panem premiérem domluveno, že hlavní město Praha zašle návrh memoranda do konce srpna, ÚZSVM žádný takový návrh od hlavního města Prahy neobdržel. Proto na něj ani nemohl odpovědět.

 

Co se týče areálu Veleslavínského zámku, sám radní Chabr ve svém dopise uvedl, že doplní záměr využití hlavním městem Prahou tak, jak předpokládají právní předpisy. Dosud však tak neučinil, a proto ÚZSVM nemohl žádost vyhodnotit.

 

V případě koupaliště Stírka a areálu Pražských služeb se ÚZSVM jednání nebrání, nicméně oba tyto areály jsou zařazeny v režimu privatizace, a proto je nelze zařadit do směny. ÚZSVM skutečně připravoval privatizaci koupaliště Stírka ovšem z toho důvodu, že o něj opakovaně neprojevila zájem Městská část Praha 8.

 

Ohledně směn majetku mezi státem a hlavním městem Prahou jsou vedena intenzivní jednání, nicméně zatím nebyla ukončena.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.