Zájemci v aukci bojovali o rozlehlý pozemek

02.12.2022 - Teplice

Prodej rozsáhlého pozemku, na který v aukci teplického ÚZSVM reagovali zájemci 60 příhozy, přinesl státu 2,7 milionu korun. Před vyhlášením aukce proběhlo pátrání po vlastnických právech.

Pozemek s rozlohou 14 940 m2 leží v nezastavěné části Hudcova a je volně přístupný. V evidenci je veden jako ostatní plocha. Na dané území jsou uvaleny určité limity, neboť se tu nachází ochranné pásmo přírodního léčivého zdroje a zdroje přírodní minerální vody a také nebezpečné pásmo plynovodu.

 

Pozemek byl dříve veden na neznámého vlastníka. Při prověřování majetkových vztahů se pracovníci úřadu vydali po stopách zaniklých severočeských národních podniků z poloviny minulého století.

 

Zjistilo se, že dříve byl pozemek předmětem konfiskace. V roce 1947 přešel do vlastnictví Severočeských hnědouhelných dolů Most. V roce 1950 se stal majetkem podniku Západočeské cihelny. Vlastnické právo se přepisovalo i v roce 1954, kdy pozemek připadl podniku Československý stát — Severočeské cihelny.

 

Tento závod byl později transformován na Severočeské cihelny Teplice, poté došlo ke změně názvu na Cihlářské a keramické závody Teplice. Další změna nastala při privatizaci, kdy vznikla společnost s názvem Severočeské cihelny a ta v roce 2006 zanikla v likvidaci.

 

V případě pozemku se jedná o dohledaný majetek státu, se kterým nehospodaří žádná organizační složka a stát tak mohl na tento svůj majetek vyhlásit elektronickou aukci.

 

Rozsáhlá parcela se prodala ve druhém kole. Nejnižší podání bylo stanoveno na 1 696 000 korun a aukce se aktivně účastnili všichni tři zájemci, kteří se přihlásili. Dva z nich potom projevili zájem opravdu velký, shodně každý učinil 26 příhozů. Celkem padlo 60 příhozů. Pozemek nakonec vysoutěžil účastník, který jako poslední zvýšil kupní cenu na vítězné 2 680 000 korun.

Přílohy:TP-10 - Hudcov.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.