Středa, 27. května 2020

září

Celníky vystřídají návštěvníci parku

30.09.2008
Návštěvnické centrum, restaurace a obchody mají do dvou let vzniknout na místě, kde ještě donedávna kontrolovala cizinecká policie pasy turistům.

Na hranicích tržnice nebude

30.09.2008
Budovy na přechodu ve Strážném využije Národní park Šumava pro infocentrum.

Přístřešek na dnes již bývalé celnici v Halámkách je pryč

29.09.2008
Budovy hlídá najatá bezpečnostní agentura a obce čekají na bezúplatný převod.

Kostel obdrží mříž

26.09.2008
Výběrové řízení na zhotovení mříže do kostela svaté Rodiny vypsal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě.

Zámek v Čechách bude patřit Olomouckému kraji

25.09.2008
Zámek v Čechách pod Kosířem přestane být majetkem státu a připadne do vlastnictví Olomouckého kraje. Jeho zastupitelé včera souhlasili s bezúplatným převodem objektu poté, co stát o opuštěný zámek, na němž působil i malíř Josef Mánes, ztratil zájem.

Z celnice vznikne ubytovna

23.09.2008
Bývalá celní budova na hranicích se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se stane majetkem obce.

Celnice se mění na infocentra i byty

19.09.2008
Obce většinou chtějí celnice přestavět * Cheb od bezúplatného převodu celnice upustil

Místo skládky pneumatik vznikne biocentrum

15.09.2008
Vyčištěný pozemek na Nové Ulici hodlá stát bezúplatně převést na město Olomouc, které zde plánuje výsadbu zeleně.

Z Olomouce zmizela černá skládka ojetých pneumatik

11.09.2008
Z Olomouce po několika letech zmizela černá skládka pneumatik. Její odstranění stálo Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových 260.000 korun, řekla jeho mluvčí Jana Rennerová.

Zapomenutý veterán putoval z Prostějova do Brna

10.09.2008
Dlouhou dobu stál na dvoře a nevědělo se, co s ním. V uplynulém týdnu se však konečně pohnuly ledy a automobilový veterán Škoda Spartak, na který bychom v dnešní době narazili nejspíše už jen na srazu historických vozidel, byl předán Technickému muzeu v Brně.

Černá pálenice bude v muzeu

09.09.2008
Černá pálenice, kterou před nedávnem zabavila policie v rodinném domku na Vsetínsku, připadla v minulých dnech Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Vilu na hranicích s Polskem dostanou Králíky

08.09.2008
Na doby před vstupem do Schengenského systému se bude v Dolní Lipce na Králicku už jen vzpomínat. Střežení státní hranice na někdejším hraničním přechodu v Dolní Lipce totiž nyní už téměř nic nepřipomíná. Stát odstranil zastřešené celniště a vilu, ve které sídlili uniformovaní ochránci hranic, se rozhodl věnovat městu Králíky.

Museli zlikvidovat 28 tun padělků

08.09.2008
Pracovníci žďárské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových zabezpečili během léta likvidaci padělků světových značek.

Hraniční přechody už bez zábran

08.09.2008
Více než čtyři milióny korun stály úpravy bývalých hraničních přechodů v Harrachově, Královci a v Dolní Lipce. Jednalo se zejména o odstranění překážek, které v souvislosti se vstupem republiky do schengenského prostoru bránily volnému průjezdu vozidel.

Hranice opouštějí další překážky

08.09.2008
V souvislosti se členstvím naší země v Schengenském prostoru dochází k dalším počinům, které zpříjemní a zjednoduší průjezd na tomto území. Odstranit různé překážky u bývalých hraničních přechodů se rozhodl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Práce se týkají dvou moravských hraničních obcí. Jedním z nich je i Starý Hrozenkov.

Hraniční přechody jsou bez překážek

05.09.2008
Odloučená pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Semilech, Trutnově a Ústí nad Orlicí zajistila odstranění překážek, které bránily volnému průjezdu hraničními přechody Harrachov, Královec a Dolní Lipka.

Hraniční přechod v Harrachově je volně průjezdný bez překážek

05.09.2008
Hraniční přechody v Harrachově, Královci a v Dolní Lipce jsou už plně bez překážek. Odstranění překážek, které bránily volnému průjezdu těmito hraničními přechody, proběhlo v souvislosti se vstupem České republiky do schengenského prostoru.

Zlikvidovali padělky trhovců z Hatí

04.09.2008
Téměř třicet tun padělaného zboží nechal na základě rozhodnutí soudu zlikvidovat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Z přechodu zmizely budovy i závory

04.09.2008
Díky vstupu Česka do schengenského prostoru zmizely už dříve z hraničních přechodů kontroly.

Další hraniční přechody jsou průjezdné bez komplikací

04.09.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odborové pracoviště Děčín zajistil odstranění překážek na dvou hraničních přechodech.