Sobota, 4. dubna 2020

září

Otázka pro...Roberta Hurta z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových

24.09.2013
Litoměřice (Litoměřický deník) - Stát převedl v posledních dnech desítky tisíc metrů čtverečních lesů na Litoměřicku na organizaci Lesy ČR. O jaké pozemky a v jaké hodnotě šlo?

Stát prodává historické hrobky na opavském hřbitově

23.09.2013
Opava (Opavský a hlučínský deník) – Málokdo ví, že několik set hrobek na opavských hřbitovech patří státu. Mnoho jich má přitom i sto let a více. Nyní jsou některé z nich nabízeny k prodeji a při přípravách se zjistilo, že jednu dokonce navštívil někdy v minulosti vykradač hrobů. Jak se dostalo takové množství míst posledního odpočinku do rukou státu? Může za to druhá světová válka. V minulosti totiž tvořili značnou část obyvatelstva Opavy Židé a Němci. Po válce se však mnoho zástupců semitské příslušnosti nevrátilo z koncentračních táborů a občané německé národnosti pro změnu byli odsunuti.

Namísto doupěte vyrostl lesopark

11.09.2013
Střekov (Ústecký deník) – Dříve tu měli doupě bezdomovci. Stahovali sem odpad a lesík uprostřed Střekova změnili ve smetiště. Místní lidé si stěžovali, že jim ničí ploty a zahrady a ohrožují je. Také tu pálili dřevo a hrozilo, že kvůli zásobníkům plynu v Setuze vyhodí do vzduchu půl čtvrti.

ÚZSVM Břeclav předal návykové látky k likvidaci

11.09.2013
Břeclav (jihomoravskenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Břeclav (Územní pracoviště Brno), se podílel na likvidaci omamných a psychotropních látek, které sloužily jako důkazy při prokazování trestné činnosti.

Kraj získal bezplatně dvě parcely v Mutěnicích, v hodnotě dvou milionů

11.09.2013
Mutěnice (5plus2.cz) - Dvě parcely za necelé dva miliony korun v Mutěnicích na Hodonínsku získal bezplatně Jihomoravský kraj. Rozhodl tak Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Parcely se nachází pod silnicí druhé třídy.

Kadaň, Jirkov a Chomutov získaly zdarma pozemky od státu

09.09.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl několika městům a obcím v okrese Chomutov pozemky v účetní hodnotě přes 711 tisíc korun. Převod provedli pracovníci Odloučeného pracoviště Chomutov.

Úředníci zlikvidovali drogy a pomůcky

06.09.2013
Břeclav (Břeclavský deník) – Celkem sedmadvacet věcí včetně drog a pomůcek k jejich užití pomohli zlikvidovat zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi.

Pardubický kraj je bohatší o deset pozemků

04.09.2013
Pardubice (Pardubický deník) – Pardubický kraj získal do svého vlastnictví nemovitosti v celkové účetní hodnotě téměř 700 tisíc korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) totiž bezúplatně převedl deset pozemků v katastrálních územích Svítkov, Lázně Bohdaneč, Bukovina nad Labem, Hrachoviště u Býště a Srch. Celková výměra činí přibližně čtyři tisíce metrů čtverečních.

Pardubický kraj získal od ÚZSVM deset pozemků pod komunikacemi

02.09.2013
Pardubice (pardubickenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Pardubice (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně převedl nemovitosti v celkové účetní hodnotě téměř 700 tisíc korun do vlastnictví Pardubického kraje.