Úterý, 31. března 2020

září

ÚZSVM přijímá nové úkoly a zefektivnil svou práci

29.09.2014
Praha - Výrazné úspory nákladů na provoz, personální zeštíhlení a stabilizace, iniciování nových programů na využití práce vězňů a osob odsouzených k obecně prospěšným pracím se řadí mezi výsledky půlročního působení náměstka ministra financí Ondřeje Závodského na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který byl dočasně pověřen vést. Na dnešní tiskové konferenci konané za přítomnosti ministra financí Andreje Babiše v prostorách pražské centrály ÚZSVM představil nový generální ředitel ÚZSVM František Dittrich své plány na další zefektivnění práce této státní instituce.

Na pozemku ÚZSVM na Novojičínsku se našly trosky sovětské stíhačky z 2. světové války

23.09.2014
Nový Jičín 23. září 2014 - Trosky sestřeleného sovětského stíhacího letounu Lavočkin La-7, včetně kosterních pozůstatků jeho pilota, byly objeveny na pozemku ÚZSVM v Klimkovicích. Souhlas Odloučeného pracoviště ÚZSVM v Novém Jičíně s výkopovými pracemi tak umožnil poodhalit roušku tajemství posledních dnů 2. světové války.

Regionální muzea získala bezúplatně sbírkové předměty

22.09.2014
Benešov - Další předměty sbírkové povahy bezúplatně předalo benešovské pracoviště ÚZSVM, (Střední Čechy), do sbírek regionálních muzeí. Muzeum Podblanicka, příspěvková organizace Středočeského kraje, získala touto cestou dva obrazy od malíře Vladimíra Antuška - obraz hory Blaník a obraz náměstí s kostelem sv. Anny v Benešově. ÚZSVM muzeu dále poskytl zdarma violu z roku 1966, vše v hodnotě 9.180 korun.

ÚZSVM zaměstná vězně při úpravách padělaného oblečení pro humanitární účely

10.09.2014
Praha 10. září 2014 - První kusy oblečení s padělanými ochrannými známkami světových značek dnes předal náměstek ministra financí Ondřej Závodský, pověřený řízením Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zástupcům Věznice Pardubice. Zdejší vězni odstraní z textilií falešná loga, a oblečení se tak prostřednictvím charitativních organizací dostane k sociálně slabým.

Šperky, knihy a další sbírkové předměty předal ÚZSVM do muzeí

03.09.2014
Jindřichův Hradec - Jindřichohradecké pracoviště ÚZSVM (Územní pracoviště České Budějovice), bezúplatně převedlo Národnímu muzeu 35 šperků, převážně ze zlata a stříbra, v hodnotě přes 110 tisíc korun. Jednalo se o náramky a prsteny, brože, přívěsky, řetízky a náhrdelníky, např. šňůry červených mořských korálů.