Středa, 27. května 2020

září

Prodej budovy na náměstí Republiky

30.09.2015
Praha (Česká televize) - Přepis reportáže a rozhovoru s generální ředitelkou ÚZSVM Kateřinou Arajmu o úspěšné dražbě budov na náměstí Republiky v pořadu Ekonomika na programu ČT24.

Bývalý klášter v centru Prahy koupili cizinci, stát získá 790 milionů korun

30.09.2015
Praha (aktualne.cz) - Budovy na lukrativní adrese prodával Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jde o nejdražší prodej v jeho třináctileté historii.

V České republice je zhruba čtvrt milionu nemovitostí bez známého vlastníka

28.09.2015
Rozhovor tiskového mluvčího ÚZSVM Radka Ležatky pro Český rozhlas Radiožurnál na téma nově zveřejněného seznamu nemovitostí s neznámými vlastníky.

Stát hledá právníky, kteří mu pomohou vyhrát 1,8 miliardy korun

18.09.2015
Praha (e15.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes vypsal veřejnou zakázku na právní služby při řešení složité kauzy Viktoriagruppe. Ochoten je za ně zaplatit dvanáct milionů korun. Pohledávky českých úřadů vůči zkrachovalé německé firmě činí 1,8 miliardy korun.

Majetkový úřad získal od obrany pražskou Invalidovnu

16.09.2015
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal od ministerstva obrany barokní objekt bývalé Invalidovny v pražském Karlíně. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Převod se uskutečnil na základě červnového usnesení vlády. Z budovy se letos odstěhoval Vojenský ústřední archiv.

Majetkový úřad státu bude právně zastupovat hasiče

11.09.2015
Praha (ceska-justice.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bude v soudních sporech právně zastupovat Hasičský záchranný sbor ČR. Půjde zejména o vymáhání pohledávek. Hasiči naopak úřadu pomohou s údržbou majetku, se kterým ÚZSVM hospodaří.

Na prodej. Kdo dá miliardu?

09.09.2015
Praha (Mladá fronta DNES) - Až miliardu korun by mohl státu vynést prodej budovy, která stojí vedle Divadla Hybernia na náměstí Republiky. Rozsáhlý objekt jde do dražby.

Nepořádek ve státním majetku: 25 tisíc nemovitostí vlastní už neexistující úřady

09.09.2015
Praha (ihned.cz) - Přes 25 tisíc budov a pozemků, které jsou vedeny jako majetek státu, už dávno neexistují. Instituce, které stále fungují, zase mnohdy neměly o některých svých budovách ani tušení.

Nově vytvořená mapa majetku státu

09.09.2015
Praha (ČRo Radiožurnál) - Rozhovor Českého rozhlasu Radiožurnál s generální ředitelkou ÚZSVM Kateřinou Arajmu na téma nově vytvořené Mapy majetku státu.

Je plno. Psí útulek potřebuje pomoci

04.09.2015
Český Krumlov (Českokrumlovský deník) - Jedenáct psů zdarma nabízí zájemcům regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Prachaticích. Původní majitel choval totiž zvířata v nevyhovujících podmínkách, bylamu proto odebrána.

Tisíce nemovitostí bez majitele: Nepatří právě vám? Podívejte se!

03.09.2015
Praha (tn.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových aktualizoval na svých webových stránkách seznam neznámých či nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí. Z původních 180 tisíc položek se seznam rozrostl o více než 310 tisíc záznamů.

Jedenáct týraných psů čeká na páníčka

02.09.2015
Lhenice (Mladá Fronta DNES) - Pro jedenáct psů hledá nové pány regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) u Prachatic. Jejich původní majitel je choval v nevyhovujících podmínkách, a proto mu byli odebráni. Celkem na místě žilo 25 psů, čtyři z nich majitelovu péči nepřežili.