Středa, 18. října 2017

říjen

Úřad převedl spoluvlastnické podíly k pozemkům u Roudnice

16.10.2017
Roudnicko (Litoměřický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl Státnímu pozemkovému úřadu spoluvlastnické podíly k zemědělským pozemkům v Roudnici, Dolánkách, Židovicích a Rovném. Všechny získal jako odúmrť na základě usnesení okresních soudů v Litoměřicích a Mělníku. Pouze v jednom případě byl převeden celý majetkový podíl k pozemku, ten byl původně evidovaný na neznámého vlastníka. Jedná se např. o ovocný sad nebo obhospodařovaná pole. Převodem získal SPÚ zemědělské pozemky v hodnotě 50 499 Kč.

Majetkový úřad letos zatím uzavřel 911 dohod o zastupování

11.10.2017
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za tři čtvrtletí uzavřel 911 dohod o zastupování v soudních sporech. V meziročním srovnání je to o 264 dohod méně, zároveň ale více než například za celý rok 2015. Od roku 2014 uzavřel úřad již 3599 takových dohod. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Tisíce nemovitostí hledají majitele: Nepatří právě vám? Ověřte si to!

09.10.2017
Praha (tn.cz) - Nejste milionáři? Tisíce lidí vlastní domy a pozemky, ale netuší o tom! Pokud jste mezi nimi i vy, stačí požádat příslušný úřad a doložit svůj nárok. Zkontrolujte si, jestli nejste boháči, v naší unikátní aplikaci.

Majetkový úřad dostal cenu za transparentnost

04.10.2017
Praha (Lidové noviny) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získal cenu Otevřeno za zavedení řady protikorupčních opatření a posílení transparentnosti při prodeji státního majetku. Ocenění uděluje Otevřená společnost. Ta kladně hodnotila například to, že ÚZSVM zrušil prodej nemovitostí obálkovou metodou a nemovitosti se nyní prodávají pouze v dražbě nebo v aukci. Úřad pochválila také za to, že nově zveřejňuje i majetek, který je k prodeji teprve připravován.