Pondělí, 21. srpna 2017

srpen

Návrh využití věznice bude hotový v říjnu

14.08.2017
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) ​- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už vybral společnost, která navrhne, jak v budoucnu využít bývalou věznici v Uherském Hradišti. Výběrové řízení vyhrála brněnská firma Ateliér Velehradský, která dokument odevzdá v polovině října.

O převod vyjednává už roky. Šanci ale dostane až v případě, že se ani tentokrát kupce nepodaří najít

14.08.2017
Česká Třebové (TV Nova) - Reportáž v pořadu TV Nova Televizní noviny.

Kasárna zlevnila, stát chce 19,5 milionu

14.08.2017
Tábor (Táborský deník) – Do 29. srpna se mohou zájemci hlásit o státní část bývalých kasáren Jana Žižky. Minimální cena je 19,5 milionu, o 2,5 méně než při prvním pokusu. O tuto část objektu projevil zájem i Tábor. Ovšem za předpokladu, že jej do svého majetku získá bezúplatně.

Státní výprodej: Pořiďte si náhrobek, poníky nebo pevnost

10.08.2017
Praha (blesk.cz) - Je libo zámek, pevnost nebo poníka? Ve státním »sekáči« žádný problém. A některé kousky jsou skutečně »za hubičku«. Například tři poníci se tu dají sehnat za necelých 20 tisíc korun a kus josefovské pevnosti za necelých pět milionů. Nepotřebný majetek nabízí k prodeji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Totalitní lágr čeká zásadní změna. Už na podzim!

07.08.2017
Uherské Hradiště (Dobrý den s kurýrem) - Osud bývalé uherskohradišťské věznice začíná mít opět konkrétnější obrysy. Specializovaná firma z Brna totiž už začala pracovat na kompletní studii využitelnosti. Do konce října by tak mělo být jasné, v co se již v průběhu několika let promění bývalý totalitní lágr.

Na vědomost se dává, že stát prodává

07.08.2017
Blesk (Praha) - Je libo pevnost nebo poníka?

Po osamělé ženě získal stát přes tři miliony

04.08.2017
Litoměřice (Ústecký deník) - Hotovost, vkladní knížky, šperky, pozemky, dluhopisy a podílové listy. To vše, v hodnotě téměř 3,3 milionu korun, získal po nedávno zemřelé 92leté ženě stát.

Policejní záběry. Odhalenou pěstírnu ...

03.08.2017
Reportáž v pořadu Večerní zprávy na Seznamu.

Majetek bez majitelů. Stát hledá nové vlastníky tisícům chátrajících nemovitostí

01.08.2017
Praha (ct24.cz) - Téměř 19 tisíc nemovitostí v Česku je ve vlastnictví neexistujících firem či podniků v likvidaci. Nejčastěji se jedná o pozemky, jsou to ale i domy, části silnic nebo vodní díla. Bez péče chátrají, stát se proto už dva roky snaží bezprizorní majetek odhalit a najít mu nové vlastníky. Zatím se to podařilo u sedmi tisíc nemovitostí.

Vepřín v Letech může být převeden na stát, rozhodl vlastník

01.08.2017
Praha (euro.cz) - Na začátku září by mohla být uzavřena kupní smlouva mezi státem a firmou AGPI, majitelem vepřína v Letech na Písecku, který stojí v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Valná hromada AGPI dnes schválila převod areálu na stát. Cenu ani jedna ze stran neuvedla, AGPI ji oznámí až v případě, že se s vládou na odkupu dohodne.