Sobota, 23. února 2019

Cena grafiky Českého Krumlova vzrostla v aukci o 15 300 %

11.07.2018
Cena grafiky Českého Krumlova vzrostla v aukci o 15 300 %
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích prodalo k prodeji v elektronické aukci grafický list s motivem zámku v Českém Krumlově, který stát nabyl v rámci tzv. odúmrti.
Nejnižší podání kupní ceny bylo stanoveno ve výši 50 Kč, minimální  navýšení bylo možné po deseti korunách. První zájemce se přihlásil již  v den  vyhlášení aukce a učinil příhoz ve výši minimální kupní ceny.
Po prvním týdnu aukce byla po 19 příhozech překonána hranice 1 000 Kč, v závěru druhého týdne aukce pak proběhla „elektronická bitva“ z níž vítězně vyšel až v pořadí 98. příhoz v částce 7 700 Kč. Cena grafiky tak byla navýšena o 15 300 %.
Výherce aukce se může těšit ze zakoupeného obrazu, který si již osobně vyzvedl. 
Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. V první fázi nabízí movitý majetek, následně bude spuštěn i prodej nemovitého majetku. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: http://bit.ly/ElektronickeAukce.