Sobota, 23. února 2019

ÚZSVM prodal rodinný dům se dvěma byty a pozemkem ve Fryštáku za více než tři miliony korun

13.02.2018
ÚZSVM prodal rodinný dům se dvěma byty a pozemkem ve Fryštáku za více než tři miliony korun
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně prodalo ve výběrovém řízení rodinný dům s přilehlými pozemky ve Fryštáku za částku 3 330 000 Kč.
Stavba v místní části Dolní Ves byla původně zemědělskou usedlostí. Rekonstrukcí byla přebudována na dům se dvěma bytovými jednotkami o velikosti 3+1 a 4+1. K domu přiléhá hospodářská část včetně pozemků o celkové výměře 4 051 m². Na pozemcích je postaven bazén, zahradní domek a pergola.
Při prodeji bylo nutno zohlednit skutečnost, že na nemovitostech vázne věcné břemeno práva oprávněných osob na bezplatné doživotní užívání bytu a spoluužívání pozemků.
Uvedené nemovitosti propadly státu na základě pravomocných rozsudků Krajského soudu v Brně a Vrchního soudu v Olomouci o odsouzení pachatele – zapojeného do distribuce v nelegálním obchodě s lihovinami – k nepodmíněnému trestu odnětí svobody za zločin ohrožování zdraví závadnými potravinami a jiným předměty a zkrácení daně, poplatku a jiné povinné platby. K vyměřeným trestům byl soudem vyřčen i verdikt propadnutí majetku.
Minimální kupní cena ve výběrovém řízení s aukcí byla stanovena ve výši 3 214 000. Zájem o nemovitosti projevil jeden zájemce s vítěznou částkou 3 330 000 korun.