Sobota, 23. února 2019

ÚZSVM v Trutnově zlikvidoval osobní věci, které byly ukradeny ve stanu účastníka Open Air Festivalu

13.02.2018
ÚZSVM v Trutnově zlikvidoval osobní věci, které byly ukradeny ve stanu účastníka Open Air Festivalu
Zaměstnanci odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově svépomocí zlikvidovali oblečení a další osobní věci, které byly odcizeny ve stanu návštěvníka Open Air Festivalu v Trutnově.
Jednalo se o trička, nátělník, osušku, mikinu, spací pytel a karimatku, ponožky, kraťasy, batoh, spodní prádlo, papírové kapesníky, ručník a látkovou brašnu. Všechny věci byly obnošené a některé i poškozené, proto bylo komisionálně rozhodnuto o jejich likvidaci.
Policii ČR se nepodařilo zjistit poškozeného a majitel se o své osobní věci nepřihlásil ani v zákonné lhůtě šesti měsíců od vyhlášení výzvy. Movité věci tak podle trestního řádu připadly státu a příslušným hospodařit s tímto majetkem se stal ÚZSVM. Zaměstnanci trutnovského pracoviště předměty roztřídili, některé ještě trvale znehodnotili rozřezáním či rozpáráním (spacák, karimatka, batoh) a podle druhu materiálu je vyhodili do kontejnerů s tříděným nebo směsným odpadem.
Dohledání oprávněného majitele věcí – pokud se vlastník nepřihlásí sám – je v případě akcí, jakou je i Trutnov Open Air Festival, velice složité. Několikadenní hudební maraton má tradici od roku 1990 a je jedním z největších rockových festivalů u nás. Akce se každoročně zúčastňují tisíce návštěvníků z Česka i zahraničí.