Pátek, 13. prosince 2019

O strategický pozemek má město zájem

14.03.2007
Více než čtyřicet let stojí nevzhledné a známé plechové garáže v místech naproti budově bývalé Ladovky, pozdějšího komunálu, a nyní spíše identifikovatelné proti známému servisu Mazda.

Více než čtyřicet let stojí nevzhledné a známé plechové garáže v místech naproti budově bývalé Ladovky, pozdějšího komunálu, a nyní spíše identifikovatelné proti známému servisu Mazda.Pro obyvatele města je skoro s podivem, že stejnou řadu let prostor do kopce nad garážemi, který kdysi býval místem dětských her, i přes zub času zůstal volným prostranstvím a odolal všem snahám o zabydlení. - Vše se však v budoucnu může změnit.Hned dvakrát se totiž zmíněná lokalita dostala na přetřes jednání městského zastupitelstva.
Poprvé v souvislosti se žádostí podnikatelky Jaroslavy Bočkové, které byl přiklepnut prostor 520 metrů čtverečních pro zbudování parkoviště u jejího obchodu, za který zaplatí více než 50 tisíc korun. Podruhé zvedli zastupitelé ruku pro případné odkoupení pozemku lokalizovaného v cípu blíže k hlavní ulici, a to od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má záměr jej odprodat formou veřejné nabídky. Zastupitelé tedy odsouhlasili, že se město o odkoupení toho strategického místa bude ucházet.