Dvě desítky týraných argentinských dog našly nové domovy

03. 10. 2023
Dospělý pes, 3 feny a 17 štěňat argentinských dog různého stáří propadli státu kvůli porušení zákona na ochranu zvířat. Žena z Jindřichohradecka psy chovala ve velmi nevhodných podmínkách.
Více...

Obec Radenín vybojovala v aukci pozemek

29. 09. 2023
Táborský ÚZSVM prodal v aukci nevelký pozemek v Kozmicích u Chýnova za částku převyšující 50 tisíc korun. Jedním ze zájemců byla obec Radenín, která aukci nakonec vyhrála.
Více...

ÚZSVM prodal pozemek s chatkou v zahrádkářské kolonii

11. 09. 2023
Českobudějovický ÚZSVM prodal v aukci domek se zahradou v kolonii na potoce Račina v Týně nad Vltavou za milion korun.
Více...

Pozemek po berlínské operní pěvkyni získala Třeboň

04. 09. 2023
Město Třeboň potřebovalo zrekonstruovat chodníky podél Zlaté Stoky nedaleko historického centra. Pozemek pod nimi měl však nejasného vlastníka. Město proto požádalo jindřichohradecký ÚZSVM o pomoc a úřad se pustil do pátrání.
Více...

Lety získaly pozemky podél komunikací

30. 08. 2023
Obec Lety na Písecku získala bezúplatně dva pozemky na okraji svého zastavěného území v blízkosti takzvané „Letské křižovatky“. Ta leží na hlavním tahu silnice R4 z Prahy na jih Čech a Šumavu.
Více...

Neplodná půda na Prachaticku našla využití

30. 08. 2023
Prachatické oddělení Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo prostřednictvím elektronické aukce na stránkách www.nabidkamajetku.cz pozemek s neplodnou půdou na okraji Prachatic.
Více...

Čelovka z nelegální těžby vltavínů prodána v aukci

29. 08. 2023
Na základě rozhodnutí správního orgánu připadly prachatickému ÚZSVM nástroje a svítilna, které byly použity při nezákonné těžbě vltavínů. Nástroje úřad zlikvidoval, svítilnu v aukci prodal.
Více...

ÚZSVM prodal LED světlo

29. 08. 2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře prodal v elektronické aukci přenosné kempingové LED světlo. Lampa připadla státu v rámci odúmrti.
Více...

Majitelé bytů získali od ÚZSVM bezplatně pozemek u jejich domu

28. 08. 2023
ÚZSVM bezúplatně převedl pozemek okolo bytového domu na sídlišti Mír ve Strakonicích vlastníkům bytových jednotek podle jejich podílů na společných částech domu.
Více...

ÚZSVM řešil vlastnictví dvou vzdálených pozemků

24. 08. 2023
Jindřichohradecký ÚZSVM při prověřování nejasného vlastnictví louky podél řeky Nežárky v Novosedlech nad Nežárkou zjistil, že majitelce patřil také podíl zahrady ve Štěpánovicích, které jsou 150 km daleko. Pozemky nakonec připadly státu jako odúmrť.
Více...

Revitalizace vodní nádrže na Kovárně může být zahájena

23. 08. 2023
ÚZSVM v Pelhřimově prodal pět pozemků v rekreační oblasti Kovárna u Červené Řečice vlastníkovi okolních pozemků. Díky tomu může začít její revitalizace.
Více...

ÚZSVM vyhověl žádosti Vimperku

23. 08. 2023
Vimperk požádal prachatický ÚZSVM o odkup parcely sousedící s městskými pozemky. Parcela je součástí návrhu plochy pro elektrické vedení. ÚZSVM na přímý prodej přistoupil.
Více...

ÚZSVM pomohl k budoucímu zvelebení Číměře

22. 08. 2023
Díky vyjasnění vlastnictví, bude možné v Číměři obnovit chátrající místo v obci. Po mnoha letech je díky ÚZSVM v Jindřichově Hradci znám majitel dvou zdejších dlouhodobě zanedbaných pozemků.
Více...

Okapy na českobudějovických budovách ÚZSVM vyčistili zaměstnanci spolu s hasiči

21. 08. 2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích využívá spolupráce s Hasičským záchranným sborem nejen při kácení rizikových stromů nebo odstraňování rampouchů a sněhu ze střech budov v zimním období. Hasiči pomáhají ÚZSVM v péči o státní majetek také v letních měsících.
Více...

Finanční prostředky ze soudní úschovy nakonec připadly státu

18. 08. 2023
ÚZSVM v Prachaticích převedl do státního rozpočtu nevelkou finanční částku ze soudní úschovy, o kterou se nikdo v zákonné lhůtě nepřihlásil.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.