Pondělí, 25. května 2020

Vládní komise nemohla vyřešit radnici

31.05.2004

Most - Netrpělivé město stále čeká na převzetí poloviny radnice, která patří státu. Až bude město vlastnit celou radnici, chce ji stavebně upravit a začne jednat s úřadem práce o jeho novém sídle v Mostě.Zastupitelé souhlasili s bezúplatným převodem státní poloviny radnice na město v březnu tohoto roku. Jejich písemné prohlášení ale nesplňovalo všechny podmínky usnesení vlády z 10. prosince 2003 pro bezúplatné převody. Pražský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto nemohl převod uspíšit. "Musíme jednat výhradně podle platných právních předpisů," sdělil Deníku Mostecka Adam Halmoši z ÚZSVM. Požadované znění usnesení úřad předal mosteckému zastupitelstvu v dubnu. Protože si ale zastupitelé již dříve odsouhlasili, že v dubnu zastupitelstvo nebude, celá záležitost se musela opět odložit.


"V případě, že zastupitelstvo schválí bezúplatný převod se všemi podmínkami pro převod tohoto typu, ÚZSVM předá veškeré potřebné dokumenty Vládní dislokační komisi. Ta dále rozhoduje o využití budov po okresních úřadech," uvedl Halmoši.


Zastupitelstvo odmítlo v únoru návrh města, že polovinu radnice získá od státu směnou za své tři čtvrtiny budovy DHO, do níž se měl rozšířit vytížený úřad práce. Proti jeho záměru protestovali živnostníci, kteří by se z DHO museli odstěhovat. Někteří to již udělali kvůli nejisté budoucnosti. Nepomohlo březnové ujištění většiny zastupitelů, že po vyřešení radnice podpoří stěhování úřadu práce do bývalého objektu CVČ. Z této budovy města se většina jiných živnostníků musela před lety vystěhovat, zatímco stát stále nenachází odhadovaných sto milionů korun na přestavbu. Město chátrající a téměř nevyužívaný objekt pro úřad práce stále drží platným usnesením zastupitelstva.Úřad práce nyní upřednostňuje údajně levnější rozšíření do DHO. Nevylučuje ale přestěhování do bývalého CVČ či dokonce stavbu nového úřadu na "zelené" louce. "Jsou to uvažované možnosti," řekl Milan Hanzlík, zástupce ředitelky ÚP Most. Záleží hlavně na státu, kolik peněz úřadu poskytne.Úřad práce Most je v okrese roztroušen do několika pracovišť. Hlavní sídlo má v krajní části budovy DHO a tuto část vlastní. Od města Most má úřad pronajaté kanceláře ve třetí sekci DHO. Pobočka ÚP v Litvínově je v budově po bývalé prádelně a zubní laboratoři, kde úřad vlastní polovinu objektu, druhá patří firmě B.T.U. Odbor státní sociální podpory ÚP sídlí ve třetím patře hlavní budovy mosteckého magistrátu a jeho pobočka v Krušnohorské poliklinice v Litvínově.