Úterý, 21. ledna 2020

ÚZSVM vypsal výběrové řízení na svého šéfa

20.05.2014
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vypsal výběrové řízení na generálního ředitele. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Nový šéf by se měl funkce ujmout 1. září. Úřad nyní řídí náměstek ministra financí Ondřej Závodský, vedením byl pověřen poté, co k 1. dubnu rezignoval Miloslav Vaněk.
​Informace o požadavcích na uchazeče zveřejnil úřad na svých internetových stránkách. Lhůta pro doručení přihlášek končí 10. června. Generálního ředitele do funkce jmenuje ministr financí.
 
Úkolem nového šéfa bude mimo jiné zlepšit fungování registru administrativních budov státu, zvýšení příjmů z prodeje a pronájmu státního majetku, omezení neefektivních výdajů v rámci již započatého režimu úspor a adaptace úřadu na nové úkoly spojené s plánovaným rozšířením kompetencí ÚZSVM v rámci systému státní správy.
 
Úřad se stal nedávno terčem kritiky za to, že nastavení Centrálního registru administrativních budov (CRAB) je neefektivní a nenaplňuje cíle projektu. CRAB má optimalizovat obsazenost budov ve vlastnictví ministerstev, porovnávat náklady na jednotlivé objekty, na umístění úředníků mezi institucemi a podobně.
 
Úkolem ÚZSVM je zastupovat Českou republiku v právních sporech týkajících se majetku státu. Úřad tak vystupuje především před soudy a rozhodčími orgány místo jiných organizačních složek státu. ÚZSVM rovněž jedná v právních sporech ve věcech majetku, s nímž sám hospodaří. V některých řízeních vystupuje jako žalobce, v jiných jako žalovaný.